Meie armastus on lukus.


Eelmises postituses mainisin, et ka abikaasal oli mulle kingitus - graveeritud südamekujuline tabalukk. See kingitus ei olnud tegelikult mulle üleantaval päeval üllatus, sest varasemalt (täiesti juhuslikult) leidsin selle koristamise käigus televiisori tagant😅 Küll aga oli see ootamatu üllatus hetkel, kui saladuse avastasin. No lihtsalt nii armas!💚 Otsustasin, et oma avastusest tulevast abikaasat ei teavita ning jäin ootama hetke, millal seda mulle esitletakse. Kingitus jõudis minuni enne abielu registreerimist (peale minu kingi üleandmist) sõnadega, et "see on meie ühtse armastuse sümbol." Küsimuse peale, et "kuhu me võiks selle lukustada?" vastas peika, et "kuhu iganes me soovime." Lühikese arutelu tulemusena otsustasime ühiselt, et jätame selle järgmisesse päeva, kui külastame koos minu perekonnaga Suomenlinna. Kes on eelnevalt mu blogi lugenud, siis kindlasti ei tule üllatusena, et see on üks mu lemmikumaid kohti Soomes💚 Ja ma väga soovisin seda maagilist kohta ka oma perekonnale tutvustada! Kahjuks aga juhtus nii, et abikaasa ei saanud meiega liituda, sest tarvis oli peopaigast noorima venna auto kätte saada. Leppisime siis kokku, et mina lähen Suomenlinna ja tema liitub meiega, kui toimetustega valmis. Nii ka tegime! 

Meie ettevõtmist toetas omaltpoolt ka päike, mis nii mõnusalt soojendas ja kogu olemisele veelgi enam sära lisas. Lihtsalt niiiii tore oli perekonnaga hängida ning lihtsalt olla💚 Selliseid hetki tuleb tulevikus veelgi enam luua! Siin ka mõned fotojäädvustused.


 
Nautisime ja hängisime saarel mitmeid tunde, kui peika helistas, et on jõudnud sadamasse ja uuris edastiste juhiste kohta. Kuna meil oli saarele tuur peale tehtud, siis leppisime kokku, et kohtume Helsingis. Lisasin aga juurde, et kasutagu aega otstarbeliselt ning valigu välja oma lemmik koht, kuhu võiksime südame lukustada. Minul oli juba oma koht välja valitud😀 Naastes Helsingisse palusin peikal tutvustada väljavalitud paika, mis oli täpselt sama koht, mille olin ka ise valinud😀 Jalakäijate sild, mis asub Suomenlinna-Helsingi sadama juures, väliujula läheduses. Ilmselgelt ei olnud me ainsad, kes oma armastuse sümboli just sellele sillale soovisid lukustada. Õnneks ruumi jätkus ning leidsime täitsa mõnusa eraldatud nurgakese, kuhu oma tabalukk riputada. Minu ülesandeks jäi südame paigutamine ning abikaasal tuli võtmega tegeleda, mille ta sujuvalt viskas merre. Isa proovis veel hetke tabada, kuid kuna kõik toimus nii kiiresti, siis jäi ta võimalusest ilma😅
Ma ei tea kahjuks, kust see traditsioon tegelikult pärineb. Tean vaid seda, et Soomes on lubatud igalepoole armastuse lukke kinnitada. Eemaldamistega ei ähvardata ning alternatiive pole välja pakutud. Eks igaühele oma! Minul on isiklikult väga hea meel, et abikaasa sellele ideele tuli ning leidsime oma südamekesele koha Helsingi kesklinnas, kus saame seda aeg-ajalt külastamas käia💚 Nii änksa! Ma südamest armastan tegevusi, milles peitub mõtestatud ja sügavam tähendus... Olen siiralt tänulik, et mu partner väärtustab seda🙏

Muideks eile täitus meil kuu aega abielu, kui samal ajal vanemad tähistasid oma 33ndat kooselu aastapäeva. On, mida järgi teha!😅 Omavahel arutades jõudsime ka selleni, et abielu meie ellu muutusi kui selliseid ilmselt ei too, sest seaduse silmis see tegelikult mitte kui midagi juurde ei anna, kuna Soomes on registreeritud kooselu võrdne abielu staatusega. Kui muidugi välja arvata minupoolne vabatahtlik perekonnanime vahetus. Elumuutvaks otsuseks sai pigem meie mõlema jaoks arusaamine, et soovime oma elusid teineteisega jagada, kuniks seda jätkub. Ehk siis kihlumine. Abiellumisega me vaid kinnitasime oma otsust ning lubadust hoida seda, mis meil on, saades ka ametliku õnnistuse. Ilmselgelt on igaühel oma nägemus abielust ja sellele järgnevast. Siinkohal ei ole õiget ega valet, olulisemal kohal on omavaheline kommunikatsioon mõistmaks teineteise ootusi kui ka lootusi. Tihtipeale inimesed loovad endale illusioone, mis mingil hetkel kipuvad purunema... Me ei ole veel sellises staadiumis, et targutada abielu eduvalemi osas, aga uskudes oma vanemaid, siis olulisel kohal on toita armastust, vürtsitada sekselu ja hoida rahaasjad korras. Vot sellise mõtteteraga ongi aeg selleks korraks taas punkt panna!💚 Nautige värvilist sügist ning varsti jälle!


* Enamus fotode autoriks on mu armas isa💚

Comments