Mõnusalt puhates Soome moodi.


Minipuhkuse viimane osa sisaldas endast aega Soomes, mökki-kultuurist osaks olles. Viimane kord, kui Soomes suveajal mökkis aega veetsin oli aastaks 1996. Küll aga talvereisidega seotult on olnud võimalusi enam talviti mökki-kultuuri viljeleda. Kuigi eesti keelde tõlgituna saab "mökki" vastuseks "suvila," siis ei tasu end sellest petta. Pigem on see puhkemaja, mida on võimalus aastaringselt külastada, seda rentides või isiklikult omades. Soomes on üle poole miljoni mökki, seega valikut jagub igale maitsele ning tulenevalt rahakoti võimalustest. Kui Sul on soov olla looduses, nautida vaikust ja privaatsust, veeta kvaliteetaega armsama/armsatega, päriselt puhata, olla osaks Soome traditsioonist, siis sellelt leheküljelt võid leida endale parima võimaluse. Enne, kui liigume minu kogemuse juurde, soovitan Teil lugeda ka Andra Teede kirjutist "Kuidas puhata nagu soomlane?"

Liigume nüüd aga sujuvalt üle meie kogemuste juurde. Kuna meil isiklik puhkemaja puudub, siis otsustasime samuti rentimise kasuks. Sirvisime eelnevalt antud lehekülge, mida Teilegi soovitasin. Tundega, et otsime endale sobivat pesakest, kuhu jäädagi😀 Mitmekülgse valiku seast oli keeruline peatuda just sellel ühel ja õigel. Seega, otsustas peika jagada mökki plaane ka töö juures ning küsida nõu. Mille peale üks tema sõpradest muutis kogu protsessi meie jaoks kordades lihtsamaks. Jagades kontakti luksusliku mökki valduste omanikuga, kellel just antud aeg, millal soovisime eemal olla, oli vaba. Asukohaks Koikkala, mis on Helsingist 270km kaugusel metsa sees, tsivilisatsioonist väljas. Lähim pood meie mökkist asus 28km kaugusel, mis oli ühtlasi ka lähim asula.


Saunake.

Grillimiskoht.

Puukuur.

Isikliku järvekesega.


Pean ausalt tunnistama, et üle pika aja oli imeline tunda tunnet, et majutus, mille oleme välja valinud on kordades parem, kui fotodel. Täielik paradiis, kus hing tunneb end koduselt ja vabalt. Kogu see kompleks on võrreldav mingis mõttes kui Võlumaailmaga, kus automaatselt kaob aeg. See kõik asendub lihtsalt olemisega, selle sügavaimas tähenduses. Imeline tunne! 

Meie päevad olid lihtsad, mis algasid ja lõppesid alati saunatamisega ja järves sulistamisega. Ujumiseks on seda liialt palju nimetada, sest järvevesi oli küllaltki jahe. Vahepeale jäi grillimine ning loodusega koos kulgemine... täielik idüll.
Ühel ilusal päeval tulid mu vanemad Eestist meile külla, et paar päeva üheskoos kulgeda. Äge oli näha seda muutumiste protsessi samuti neis, mida meie olime eelnevalt juba kogenud. Vabadust ja piirideta olemist, loodusega kooskõlas. Hinge- ja meelerahu, mis esimestel minutitel võimust võtsid...Kivikuningas.

Tutvustan Teile ka järjekordset Soome mängu - Pölli, mille sealsetest valdustest leidsime. Mäng on iseenesest lihtne. See sisaldab endas puuklotse, millel on erinevad numbrid ja need tuleb asetada ringi sisse. Mängijad peavad need sealt välja lööma, kogudes niiviisi punkte. Võitja on see, kellel kõige enam punkte. Lihtne ja taaskord vahva seltskonnamäng, mis tekitab mõnusat elevust. 


Mehed ringi paika asetamas.

Ja nii need neli päeva sisustatud said - lihtsalt olemisega. Nautides loodust kui ka teineteist. Tuletades taaskord meelde tõde, mis kipub ununema - inimesel pole palju tarvis olemaks õnnelik ja rahulolev. Mul tuli pisikene kurbus lausa hinge, kui oli aeg lahkumiseks, kuid talletasin selle mõnusa tunde endaga ja võtsin tsivilisatsiooni kaasa. Mõned hetked lihtsalt on ilusamad, kui teised💗 Minipuhkus, mis sisaldas endas aega Raplas, Pärnus ja Soomes (mökkis) oli lihtsalt suurepärane. Nädal aega, mis on tegelikult ju lühikene aeg, tundus kui lõputu. Sisaldades endas erinevaid kogemusi, tundmusi ning imelisi hetki. Olen südamest tänulik elule ja soovin Teile kõigile imelisi puhkusi ja lihtsalt olemise/kulgemise hetki💖 Lihtsalt olemise kunsti tasub soomlastelt õppida... Varsti jälle!


Comments