Me pöördume joogausku?

Meri on juba nii mõneski kohas täitsa jäävaba💙

Tervitused märtsikuusse! :)

Kummaliselt kaua pole ma siia kirjutanud. Elu neelas vahepeal endasse ja võtsin mõneks ajaks kirjutamisest pausi ja organiseerisin elukest. Enne kui Teile oma seiklustest pajatama hakkan, kannan ette vahepealsed tegevused. No lühidalt. Alustame sellest, et meil on nüüd paigas mesinädalate sihtkoht! Kes on minu lugemistega kursis, siis mingi aeg jagasin Teiega ka mõtteid erinevate sihtkohtade osas (siit saab enam lugeda). Ja valikust jäi ikkagi sõelale Filipiinid. AGA, juhtus nii, et vahepeal leidsin ma end väga vingelt ideelt, mida hetkel veel ei saa Teiega jagada (loodetavasti üsna pea), aga see lükkas kõik meie plaanid heas mõttes pea peale. Suur kummardus siinkohal mu tulevasele abikaasale, kes suudab olla avatud ja igasugused minupoolsed "hullused" kiiresti omaks võtta ja pealekauba neid ka toetada! Igatahes, oli meil siis tarvis uus sihkoht valida...ja üllatus,üllatus...Filipiinid muutusid hetkega Albaaniaks 😀Piletid on ostetud, majutus on olemas ja nii me siis oma mesinädalad seal kandis veedamegi!😍 Mina tegelikult olen kunagi Albaanias käinud ja mulle väga meeldis, peika jaoks on see esimene kord. Valik osutus sellele riigile kuna minu "geniaalne" plaan sisaldab juba endas reisi väljaspoole Euroopat. Sellest tulenevalt tegelikult me omamoodi veedame kahed mesinädalad. Esimene toimub kohe peale laulatust ja teine natukene hiljem. Üks Euroopa siseselt, teine väljas. Küll ma järgnevate postitustega natukene saladusloori kergitan, kui mõned detailid on enam paigas. Igatahes, väga põnevad ajad on ees ootamas ja me mõlemad oleme positiivselt elevil :) Seega, aprillis toimub reis Mallorcale, augustikuus reisime Albaaniasse ja sügis/talv reisime Euroopast välja. Super vahva! :) See ongi siis lühikene kokkuvõte toimunust ja toimuvast :) 

Kuid tänase postituses soovin Teiega jagada kogemust, mis on eriline ja taaskord isemoodi. Sellel nädalavahetusel toimus Helsinki Joogafestival, mida ma pikemat aega olen plaaninud külastada ja lõpuks see mõte ka reaalselt täitus! :) Kahjuks ei ole ma oma elu jooksul paljudele joogafestivalidele jõudnud. Eriti nendele, mis toimuvad suviti (s.h ka Eestis), sest enamasti suved veedan ma lastega toimetades. Olen ise joogamaailmaga seotud olnud peaaegu, et kümme aastat. Uhke number! Ja viimastel aastatel enam ka süvenenud teoreetiliselt kui ka praktiliselt Mindfulness teemadesse. See on vapustavalt kaunis maailm, koos oma rõõmude ja väljakutsetega. Mitte kõik, mis hiilgab ei ole kuld! Aga nagu olen Teile ka eelnevalt kirjutanud, on see palju toetanud minu isiklikku enesearengut, kui ka toetanud seda, mida ma siin maailmas teen. Ilus! Sellest tulenevalt oli mul veel eriti suur rõõm, et lõpuks ometi sain võimaluse külastada Helsinki Joogafestivali ja tutvuda sellega, mida Soomes pakutakse. Päevase pileti hinna sees (20€) oli festivali külastus + 1 töötuba. Meie otsustasime valida pühapäeva selleks päevaks, kus festivalist osaks olla. Erinevaid töötubasid peikale ette lugedes palusin tal valida just selle, mis teda kõige enam kõnetab. Ja ta valis kõikide valikute seast Lõõgastava Naerujooga😀Okei, Indias olles ma seda tegelikult ise kogesin, aga minu jaoks oli põnev kogeda, kuidas seda ka Soomes läbi viiakse. Seega, registreerisin meid ära ja täna oligi siis see päev, kus saime südamest naerda! Enne kui liigun täpsustava kogemuse juurde, siis jagan Teiega natukene festivalist pilte. Väga palju ma neid seal ei klõpsinud, aga mõned fotod saan Teieni tuua. Minu arvates "festivali" nime kasutamine on siin ehk liiast, sest tegemist oli ikkagi messi või näituse laadse sündmusega, aga see selleks :) Kogu miljöö oli nii mõnus ja armas, et rõõm oli siiski seal osaks olla 🙏Kui kogu miljöö oli hästi armas, siis hinnad mitte nii väga. Väga palju jäi toodete seas silma naturaalset kosmeetikat, erinevaid joogarõivaid/matte, mitmekülgseid orgaanilisi tooteid ja loomulikult erinevad joogastuudiod, kes siis seal kõik esindatud olid. Minu jaoks võib olla vau efekti tekitasid vaid vahvalt värvilised joogariided, kus hinnad algasid + 75€. Mmmm...tean, et saab kordades ka odavamalt. Peale selle, miks ikkagi valitseb Põhja-Euroopas logan, et kõik mis on tervislik, peab olema 2/3 korda kallim mitte tervislikust? Ühesõnaga oli tore seal ringi vaadata, kuid käsi rahakoti suunas kordagi ei tõusnud. Kuid enne kui me oma töötoa poole suundusime, otsustasime külastada ka teises saalis olevat näitust. Ja püha müristus, seal sain ma kenasti oma kõhulihaseid soojendada ja naermisega algust teha. Asi ei olnudki kunstis kui selles, vaid hindades, mida inimesed oma loovtööde eest küsisid. Tegemist EI OLE tuntud nimedega Soomes.


Selle kala väärtus on siis 2200€. Iseenesest näeb see äge välja, aga...


Mis tunne Sind valdab, kui Sa näed seda loovtööd ja samal ajal märkad ka hinnanumbrit?


Kunsti ei ole ilus kritiseerida ja võib-olla oli seal jälle keegi, kes näiteks sattus suurde vaimustusse sellest valgest loomast, kellel tagumikul paiknes kuldne süda. Ei tea ja ilu on ilmselgelt vaataja silmades. Aga ühte võin ma ausalt Teile öelda, Soomes väga tihti hinnad ja tooted/teenused ei ole omavahel kooskõlas. Eks siin ole nii palju erinevaid tegureid ja nii see lihtsalt on. Sellega tuleb leppida ja lihtsalt aktsepteerida :) Igatahes, peale näituse külastust oligi aeg nii kaugel, et meil algas töötuba. Eelneval õhtul küsisin peikalt ja ka iseendalt, mis on minu/tema ootused Naerujooga töötoale. Siin nad on:

- saab palju naerda;
- tingimusteta olemine;
- millegi uudse ja teistsuguse kogemine.

Naerujooga ajalugu on tegelikult üsna lühikene. Selle loojaks on India arst dr. Madan Kataria, kes alustas esimese naeruklubiga 13.märtsil 1995. aastal Mumbai ühes pargis 5 inimesega. Tänaseks päevaks on Naerujooga populaarsust kogunud ning sellega tegeldakse üle maailma - 60 erinevas riigis on rohkem kui 6000 naeruklubi. Naer on terviseks!😍

Meie tunnist ma pilte ei teinud, sest tegelesin aktiivselt naermisega :) Aga saan Teile lihtsalt läbi kirjutamise luua visuaalsed efektid juurde. Tunnis oli meid 50 inimest. Enamuse moodustas naiskond ja ka paar meest olid tulnud uudistama. Tund algas kohe sellega, et juhendaja luges 1, 2, 3 ja 3-e peal pidid kõik naerma hakkama. Nii ka juhtus. Sellele järgnes tutvustamine/tutvumine, aga väga teistsugusel viisil, täpsemalt kätlemisega jalge vahelt. Samal ajal silma vaadates. See tehtud, siis jätkamise liigutuse saatel, naerdes, üksteise tervitamist. Mõnus. See oli kui "icebreaker" ja lõi vaba ning mõnusa energiast pakatava keskkonna. Sellele järgnes hingamisharjutus, mida tegime erinevate tegevuste vahel, et puhastada kopse. Samal ajal luues füüsilise ja vaimse lõõgastumise. Peale seda tantsisime liigutuste saatel, muusika abiga ning loomulikult naersime. Südamest. Seda kutsutakse HO HO HA HA harjutuseks. Näeb see välja selline (video ei ole meie töötoast). Võite kodudes täitsa ise järgi proovida 😉


Siis ootas meid suur grupikallistus, kus saime üksteist kallistada. Peale seda oli lõõgastav olemine, lamades matil ja lihtsalt naerdes. Ja siis tagasiside ring, kus jagasime partnerile 3 kõige meeldivamat hetke tunnist. Kõik ootused antud töötuba tunni aja jooksul täitis ja mingis mõttes ka enam. Küll aga ma nii julgelt ei kasutaks siin "jooga" sõna, pigem naeruteraapiat, sest joogaelemente on seal tegelikult minimaalselt. Ja peab tunnistama, et enamus aja tunnist ma tegelikult naersin peika üle. Ta oli uskumatult armas ja naljakas samal ajal 😀Lõõgastav oli see samuti, sest südamest naerda üheskoos 50ne inimesega loob juba eos mõnusa õhkkonna. Ning naermine aitab alati kaasa hea ja positiivse energia loomisele. Küll aga ma ei näeks ennast isiklikult iga nädal naerujooga tunnis käimas...vahel harva kindasti! Minu arvates sobib see suurepäraselt erinevatele üritustele, et luua mänguline ja hinnangutevaba keskkond. Sain ka vahvaid nippe lastega töötamiseks. Seega, töötoa valik läks suurepäraselt korda! Küsisin ka tunni lõpus, et kuidas peika end tunneb? Ja vastuseks sain, et see oli imelik ja naljakas samal ajal 😀Ta tunnistas ausalt, et algus oli talle raske...lihtsalt naerda, käsu peale, ilma põhjuseta. Aga mida aeg edasi, seda loomulikult see kõik tuli. Mina õitsesin seal niisama ringi naeratus näol ja naersin nagu lillelaps aasal 😀Aga kõige vägevam osa sellest mulle isiklikult oli, et sain seda kogemust temaga koos jagada. Nii tore! Ja tagasiside ringi lõpus ma isiklikult võtsin sõna ja tänasin juhendajat paludes talle suurt aplausi. Ta sai selle suure kambaga suurepäraselt hakkama, ise olles üsna noor ning oma mugavustsoonist tegelikult väljas. Ma pooldan jätkuvalt, et inimesi tuleb tehtud töö eest kiita. Seda enam on nad nõus endid jagama ja pakkuma enda/st parimat 💛 Kokkuvõtvalt võib öelda, et naerujooga on lõbus ja lihtne treening, kus erinevad naeruharjutused on kooskõlas jooga hingamisega. Ja kes pole veel proovinud, siis kindlasti proovige! Positiivne ja lõõgastav kogemus on garanteeritud!

17. märtsil on tulemas ka Helsinki Yoga and Vegan Festival, mis toimub meie kodukoha läheduses. Sinna on samuti plaan minna ning loodan, et peika soovib taas ühineda. Ma tegelikult ei tea, miks on loodud kaks eraldi seisvat üksust või festivali, kui saaks luua ühe suure ja vägeva :) Nad ise reklaamivad endid soodsamana, võib olla sellepärast...vot ei tea veel :) Aga uurin välja!

Ja vastates küsimusele, et kas pöördume joogausku, siis vastus on ei. Mulle isiklikult ja ka peikale meeldib harmoonia ja tasakaal erinevate tegevuste vahel. Peika on enam joogaga seotud ilmselgelt sellest ajast, kui tutvusime. Mina juba mitmeid ilusaid aastaid ning olles pidevas arengus ja õppides iga päev midagi uut. Minu missiooniks on jätkuvalt inimeste (eriti laste) vaimse, emotsionaalse ja füüsilise tervise toetamine. Ja jooga filosoofia pakub mitmekülgseid meetodeid ja praktikaid keha, meele ning vaimu ühendamiseks. See pole siin maailmas ainuvõimalus, kuid on üks suurepärane võimalus! Ma viljelen jätkuvalt selle poole, et parim õpetus on mitmekülgne õpetus, mis sisaldab endas mitmesuguseid teooriaid, praktikaid ning meetodeid. Peale selle, meil on väga palju õppida erinevatelt kultuuridelt. Seepärast ma olen jätkuvas protsessis, kus õpin, arenen ja sealjuures end ka jagan. Usun Universumisse ja inimestesse. Armastusse! Ja sellesse, et elades loodusega kooskõlas saavutame me parimaid tulemusi. Nii ilusate mõtetega ongi aeg taas lõpupunkt panna. Olge ikka armsad ja olge endi vastu head💙 Varsti jälle!💙

Meri ja mina oleme alati olnud väga head sõbrad.

Comments