Mängisime mesilasvahaga.

Meie lillekesed. OnnenApila.

Vast üks vahvamaid hetki pühade aegu oli mesilavahaga õnne valamine kodumaal. See oli meie kõigi esimene kord. Varasemalt oleme tina valanud, aga Euroopa Liit keelustas selle tegevuse 2017ndal aastal ära. Põhjusel, et tavaline õnnetina sisaldab 95 protsendi ulatuses pliid, mis on ohtlik nii tervisele kui keskkonnale. Kuigi tina, mida Soomes nüüd kasutatakse ei sisalda enam pliid, vaid on 97% ulatuses puhas. Otsustasime siiski katsetada midagi uut :) Ja valisime selleks mesilasvaha, mis on ökoloogiline ja hea alternatiiv :) Ostsime Soomest vaha lillekesed ja võtsime need Eestisse kaasa. Kuigi ilmselt on need ka kodumaal olemas. Õnne valasime vana-aasta õhtul, natukene enne südaööd. Protsess iseenesest on lihtne, ainult, et mesilasvahaga tuleb silmas pidada, et vaha sulab juba 60 kraadi juures ja süttib 200 kraadi juures. Seega sulatasime vaha kuuma vee sisse asetatud nõus. Ja hiljem valasime sula külma vette :)

Ükshaaval sulatasime vaha lillekesed :)

Järgmine samm oli siis sulatatud vaha külma vette kasta :)

Tulemused on siin. Arvake ära milline minu oma on?

Kuna niisama peale vaadates oli keeruline mõista, mida uus aasta meile toob. Otsustasime appi võtta ka varjud.

Laualambiga varjudemäng töötas, kuid mitte suurepäraselt. Seega võtsime abiks taskulambi.

Parim lahendus!

Igaüks sai võimaluse oma "kujundit" esitleda. Keerates, pöörates ehk igas asendis, mis vähegi võimalik. Ja siis ülejäänud kolm ennustajat koos omanikuga andsid tagasidet, mida parasjagu nähti. Väga vahva oli! :) Eriti see osa, et inimesed näevad ju asju erinevalt ning seetõttu ka arvamused vahel ühtisid, teinekord mitte. See andiski omamoodi enam mängule võlu :) Minu sulatamise tulemus kaldus suudlusele mehe ja naise vahel, lapse saamisele ehk lootele, ühtsusele, armastusele, tugevusele, nähti ka harkis jalgu :D Ühesõnaga palju erinevaid võtmesõnu, mis kõik endaga uude aastasse kaasa võtsin. Nagu ka eelnevalt fotolt näete, siis kõigil meil on täitsa isemoodi kujutised ja nii vahva oli neile tähendusi luua. Kui järgmisel aastal soovite tinale alternatiivset lahendust, siis siiralt soovitan mesilasvahaga mängida. Kuna tegemist on ökoloogilise tootega, siis on sümpaatne ka see, et pakend on biolagunev. Väga tihti on ainult toode ökoloogiline, kuid pakendile pole rõhku pandud. Veelgi enam, vaha saab korduskasutada. Järgmisel aastavahetusel on meil plaanis taaskord vahaga mängida ehk traditsiooni jätkata. Seni aga vaatame kui paljud võtmesõnad aastal 2019 realiseeruvad. Tulemas on huvitav sea-aasta💕

Comments

 1. Hehee, rasedad naised käivad harkis jalgadega mingist kuus alates 😀
  Tänud hea idee ja info eest. Mina näiteks ei teadnud, et tina keelustatud on...

  ReplyDelete
  Replies
  1. 😀No loodame, et need harkis jalad esialgu sümboliseerivad miskit muud 😀Aga eks me näe. Muideks see tina keelustamine on ka minul kahe silma vahele jäänud, kuid lugedes mingit artiklit sain targemaks ja selle tõttu hakkasingi otsima alternatiive. Ja mul vaid hea meel, kui sain kasulik olla informatsiooniga 💕Vahaga õnne valamist tasub katsetada.

   Delete

Post a Comment