Aga kui kõik ei olegi ideaalne...

2018💫

no nagu meie selle aasta jõulukuusk :)) Minu arvates on ta üsna nunnu, kuid võrreldes teiste kuuse perekonda kuuluvate igihaljate okaspuudega on meie oma pigem kui kiusatava rollis. Kui kõik teised on tugevad, ilusad ja uhked, siis meie oma on nõrk, habras ja pisikene... aga sellest pole midagi, meile meeldib ta ikkagi! :) Olin ammu peikale rääkinud, et sellel aastal soovin taas kodu kaunistama päris kuuske...ja eile kui õhtul töölt koju jõudsin ootas mind ees kuusepuu. Olin nii rõõmus, sest lõpuks ometi on ta olemas! Küsimuse peale, et kus ta selle tõi, vastas peika, et külastas sõbra metsa. Loaga muidugi. Minu poolt sai peika ühe suure musi osaliseks ja siis hakkasin kohe jõulukuule okstele sättima, aga enne seda oli vaja nendele punastele pallidele nöörid taha saada. Ja oi seda piina! Ma mitte kunagi enam ei osta jõulukaunistusi, kus pean ise sidumisega hakkama saama. Kuid tehtud ma selle lõpuks siiski sain ja pildil on siis tulemus. Tegin foto ja saatsin emale, mille peale ta vastas, et "no väga armas hõredake."😀 Kuni selle ajani ma tegelikult ei pannud tähele, et tõesti on oksad üsna harali ja pole nii vägev, kui kõigil teistel, kes on oma puudest pilte jaganud sotsiaalmeedia vahendusel. Siis vastasin talle, et "piltidel tundub kuidagi niru, aga päriselt on väga nunnu"😀 Selle peale emps siis ütles vaid, et "see ongi kõige tähtsam".  Tõsi, mis tõsi, sest ega ma seda kuusepuud kellelegi teisele siin ehi, kui meile endile. AGA mul siiski jäi kripeldama, et näen "läbi kuuse" 😀 Ja otsustasin täna asja natukene täiustada. Ehk siis ostsin karda, mis täidab õhuaugud ja toob omamoodi sära juurde. Siin ka fototõestus.

No on ju parem 😀

Minu arvates on küll parem! 😀 Noh ja poes jäid tee peale ka kuldsed kuulikesed, mis pidin loomulikult samuti ostukorvi sättima...kas mitte selle aasta jõuluvärvid ei ole punane ja kuldne? Võin eksida...ma ei ole tänapäeva moega just väga kursis. Olen sellest sama kaugel, kui päike ja kuu on teineteisest :) Igatahes kui need värvid on moes, siis keegi ei saa öelda, et meie niru ei ole moodne! Vaadake, kus särab ja läigib 😀 Aga peab tõdema, et omamoodi eriline ta on... Iga päev kõndides tööle jääb mulle tee peal koht, kus müüakse meie kuuse perekonnaliikmeid. Seal on kõik okaspuud uhked ja tugevad. Lausa omavad hinnalist väärtust, milleks on 50-60€. Ostjaid ma seal kunagi näinud ei ole, aga kuused seal seisavad (mõned pakitult, teised mitte). Ei tea, kuidas see äri neil seal käib. Igatahes, pole me kunagi ühtegi kuuske ostnud...ei päris ega ka kunst. Ja kunstkuusega on üldse selline lugu, et mulle ei meeldi kunstasjad. Kuid loomulikult mõistan inimesi, kes on otsustanud just selle variandi kasuks. Lapse -ja loomasõbralikum, vähem koristamist okaste näol ja iga aasta püsib heas vormis. Sellegipoolest mulle meeldib värske kuuse lõhn, okaste koristamine (eriti kui nad veel ka sokkidesse satuvad) ja iga aasta erineva puu olemasolu kodus. Selles peitub omamoodi võlu! 💫 Ja nagu ise näete, siis kõik ei ole alati ideaalne, kuid see on väga äge! Sellepärast ma ka kunagi ei ole maininud sellist sõna nagu ideaalne/täiuslik pulm või jõul, sünnipäevapidu...milleks? Kui ma juba ise ei ole sellele ligilähedalegi, peika samuti mitte. Miks siis nendel päevadel meie elus iseendile valetada ja taga ajada täiuslikkust/ideaale? Luues illusioone, mida tegelikult meie elus ei eksisteeri? Vastus on imelihtne - ei olegi tarvis! :)  Ja selle mõttega ongi aeg taaskord lõpetada. Proovin selle nädala veel kõigega hakkama saada ja siis saab natukene puhata ja lihtsalt olla 💕 Ootan juba! Veelgi enam, hoiame oma niru ja veedame kolmekesti ühed toredad jõulud! Seega, varsti jälle! :)

Comments

  1. Ja ainult üks kingitus. Kas Sulle või talle? Kuusel pole häda midagi. Teeb jõulutunde ja see lõhn...

    ReplyDelete
    Replies
    1. See kingitus tuleb üldse meiega Eestisse...pakkisin eile lõpuks ära ja sättisin kuuse alla oma aega ootama :)) Ise tähistame jõulusid nv-tusel ja siis algab reisimine kahe riigi erinevate sihtpunktide vahelt :))

      Delete

Post a Comment