Nädalavahetus Tamperes...olen väljasurev dinosaurus.

Vaade Ilves hotellitoa aknast :)
Tervitus taas!

Meil on seljataga tore nädalavahetus Tamperes. Linnas, mis on meile mõlemale armas ja kus on alati rõõm olla :) Olgugi, et hetkel on seal valitsemas kaos (seoses trammitee paigaldamisega), kuid ei me lasknud endid sellest morjendada! Tegelik põhjus, miks sinna läksime oli peika noorima venna lõpetamine. Täpsemalt siis lõpetas ta Politseiakadeemia. Vägev eksole! Ja järgmisel nädalavahetusel sõidame Oulu, kus leiab aset siis keskmise venna doktoritöö kaitsmine. Tublid poisid, midagi ei ole öelda! :) Politseiakadeemia lõpetamine oli väga sümpaatne. Ma ei osanud midagi oodata...lootsin vaid, et see väga pikk ei ole, sest ma ei suuda tundide viisi toolil istuda. Kaks päeva ennem sain peikalt ka uudise, et üritusel on riietuse etikett. Kuna mul oli kõik peas välja mõeldud, mis ja kuidas ma riietun, siis paraku see ei klappinud sellega, mida minult oodati. Olulisel kohal oli keha kattev riietus, mis katab põlved. Ja minu kapis selline riideese antud ajahetkel puudus, mis oli sobiv antud üritusele. Siinkohal on aus mainida, et ma ei ole suur ostukeskuste fänn...ja eriti veel viimase minuti poodleja! Ma olen selles osas väga ebatraditsiooniline naine, sest ma ei naudi shoppamist. Ma leian oma tee ostukeskustesse ainult siis, kui ma tõesti vajan midagi. Kuid õnneks seekord möödus see protsess üsna valutult ja leidsin Zara´st kõik mis vaja (käekott on vaid Glitter´ist). Soodsalt. Lisan siia ka pildi. Sobisime hästi ka peikaga, sest ta kandis halli ülikonda. Esimest korda meie koosoldud ajal me päriselt matchisime!


Samuti elus esimest korda oli mul au viibida ruumis koos nii paljude politseinikega ja seda täitsa vabatahtlikult, kutsega :D Üllatav oli minu jaoks see, et lõpetajate hulgas oli väga palju naisterahvaid. Seda mitte negatiivses võtmes, vaid pigem positiivses. Lahe, et neiud on leidnud enda jaoks elukutse, mis on väljakutsuv ja vastutusrikas. Minu respekt! Kogu see tseremooniline osa oli nii hästi üles ehitatud, et aeg lausa lendas ning huvitav oli. Natukene ka aukartust äratav, aga seda vaid heas mõttes. Kõned olid lühikesed ja konkreetsed, diplomid jagati kiirelt, vahepaladeks mängis politseinikest koosnev bänd (mis oli superäge!) ja peale ametlikku osa ootas õhtusöök. Ja kolm tundi oli nagu naksti sisustatud. Üritus algas kell 15.00 ja lõppes 18.00. Oligi aeg edasi liikuda :) 

Muideks, kas teate, et Soome politsei ja sisejulgeolek on maailmas teisel kohal? Ja 2017nda aasta seisukohalt on Soome ka maailma kõige turvalisem riik reisimise sihtkohana. Muljetavaldav, kas pole? :) Rohkem statistikat Soome kohta leiate siit. (Statistics Finland). Palju põnevat lugemist ja huvitavaid tiitleid, mis nii mõneski valdkonnas on eeskujuks paljudele teistele riikidele.


Tulles tagasi teema juurde, siis peale "aktust" otsustasime mitte tagasi sõita ja kohalikku ööelu avastada. Kuna mul on võimalus 45€ eest Scandic hotellides ööbida, siis kasutasime taas seda võimalust. Muidu on toa hind umbes 160€. Broneerisime juba eelnevalt toa Scandic Tampere Koskipuisto´s, mis on täitsa linna keskel. Asukoht on super, aga muidu mulle isiklikult ei meeldinud. Miskit oli nagu puudu. Samas 45€ eest oli tuba küll ja rohkemgi veel. 160€ never ever! Tuunisime end ilusateks ja mina tol õhtul tundsin end kui jumalanna :D Power woman. Kuidagi kõik õnnestus. Silmas pidades riietust ja meiki. Elul olid, aga teised plaanid minuga sellel õhtul...

Ma pole kunagi olnud osav poseerija :D Aga üritamine on vähemalt pool võitu :D

Sest unustasime ära ühe olulise fakti seoses reede õhtuga Soomes. See on päev, kus 18 aastased (kuigi nii mõnegi täisealisuses ma siiralt kahtlesin) pidutsevad. Laupäeviti klubid,pubid ja kõik muu seavad vanusepiiranguks alates 21 eluaastat. Teate ma pole kaua aega tundnud end kui lastetu milf keset lasteaeda. Muusikast ei saanud ma midagi aru. Lausa sõi ajusid. Noorte peoriietus oli mulle täiesti mõistmatu. Poistel olid katkised püksid (teksad vist?) poole tagumikuni ja siis mingi nokats tõmmatud pähe, mille vahepeal kattis keha kummaliste tekstidega T-särgid. Tüdrukutel käis võistlus, mida lühem seda parem või siis oldi dressipükstega (siin on väga moes need trukkide ja triipudega dressipüksid, mis minu nooruses ühel hetkel võimust võtsid), kuhu peale oli tõmmatud top, mis vaevalt suutis rinnad katta. Noorus on ilus aeg! Aga meie peikaga ilmselgelt paistsime silma, kui kaks perverti keset diskoteeki, kes lihtsalt suu ammuli vahtisid, sest me ei mõistnud seda maailma...Ma suutsin täpselt 15 minutit seal olla. Muusika lihtsalt sõi mu mõistuse, sest see oli keeles, mida ma ei mõistnud ja sõnades, millel puudus mingisugunegi tähendus. Rütmist ja meloodiast rääkimata. Otsustasime siis järgmisse kohta minna, kus oli ees ootamas täpselt see sama, mida ma just eelnevalt kogesin. Tundsin end kui dinosaurusena, kes kohe välja hakkab surema :D Ka kõige parema tahtmise juures ma ei suutnud seda nautida ega meeldivaks mõelda. Ja sellega oligi õhtu lõppenud... Tagasi hotelli ja tuttu. Pettumus oli suur, sest ma nii soovisin tantsida. Peika siis tegi ettepaneku jääda veel üheks ööks Tamperre ja proovida õnne laupäeval. 

Kuna ma ei saanud pikendada Scandic hotellis broneeringut, siis otsustasime järgmisel päeval asukohta vahetada. Ja valituks osutus meie suur lemmik Original Sokos Hotel Ilves. Ma armastan seda hotelli, sest see on lihtsalt nii mõnus, hubane ja super vaatega! Peale selle asub linna südames. Taaskohtumise rõõm oli imeline! 

 
No ei anna võrreldagi meie eelneva majutusega. Kuna ma olin kaasa pakkinud vaid üheks ööks mõeldud riietuse, siis oli aeg taaskord poodlema minna. Ületasin end sellel nädalal mitmekordselt ja mõneks ajaks (loodetavasti väga pikaks) on mul ostukeskustest paus. Seekord leidsin kõik vajaliku õhtuks H&M-ist. Ahjaa vöö leidsin Stockmannist. Finnish Design (made in China). Irooniline, kas pole? :D

Täitsa hästi ju! :)

Sellel õhtul kogesin ma taas oma maailma. Maailma, kus ma tundsin end päris hästi! Sain ka tantsida, kuigi vahepeal prooviti meid tantsupõrandalt välja süüa, sest rahvast oli nii palju. Nii mõnelgi oli "lõvikonserv" hinge all, mis kaotab kõik piirid ja muudab ka kõige aramad julgeteks ja võitmatuteks :D Ja kuna ma pole niiiiiii kaua väljas käinud (klubisid pean silmas), siis oli taas tore näha seda lihaletti, kus on ostlejad ja müüjad. No näiteks jäi silma kaks tüüpi, kes reaalselt sebisid neidusid nagu homme on maailma lõpp. See oli nii paaniline ja ebameeldiv. Leidus ka neidusid, kes olid kui kleepekad, kleepides end meesterahvaste külge. Sellised kleepsud, mille asukoht pidevalt muutus (k.a. inimeste). Samas leidus seltskondi, kes olid lihtsalt tulnud ühiselt aega veetma. Mulle meeldib inimesi jälgida...see on mind alati võlunud. Sest me oleme lihtsalt nii huvitavad tegelased siin maailmas, igaüks isemoodi. Mõni hirmutavam, teine meeldivam. Ja oma negatiivsetest kogemustest tulenevalt on mul klubis olles alati soov nõrgemaid kaitsta. Seepärast hoian eriti valvsalt silma peal kahtlustäratavatel tegelastel. Missioonitundest hoolimata oli meil peikaga tore ja õnneks temaga väljas käies tunnen end nii turvaliselt ja iga kord tänan elu, et olen "off the market". Vahva õhtu oli ja tegi kindlasti tasa eelmise öö ebaõnnestumise! :) 

Tulles küsimuse juurde, et kuidas meil suhkruvaba november edeneb? Siis vastuseks on, et väga hästi! :) Juba pool on tehtud ning peika siin peab plaani isegi pikemalt jätkata. Mulle sobib. Kuna päris hea on olnud olla ja täna saime ka 18kg hirveliha, mis on  meid juba pikemat aega oodanud. Mis omakorda tähendab vägevaid söögitegemise katsetusi. Mul peika on peale kõige muu ka jahimees ja kuigi ta ise pole saanud viimasel ajal jahil käia, siis omab ta palju sõpru, kes on olnud edukad kütid. Ilmselt kaotan nüüd kõik vegan lugejad (kui neid üldse mul on)...aga pole hullu :) Mina jagan kõigile armastust! :) Ja kui rääkida alkoholist, siis aus on, et nädalavahetusel sai ka seda manustatud. AGA leidsime orgaanilise GIN-i (Greenfield) ja suhkruvaba tooniku. Voilaaaa! Ja teate mis, ei mingit "paha olla" tunnet tänasel hommikul. Mulle meeldib, et oleme seda kõike võtnud mänguliselt ja loovalt. Hea on olla ja tore on olnud avastada igasugu alternatiive! :) Peale selle nautides siiski protsessi, mis ei ole meie elu kuidagiviisi pidurdanud. Pimedad novembrikuu päevad ja õhtud on sellel aastal olnud eriti meeldivad :) Ikka edasi ja varsti jälle! :)


Comments