Juba 11 päeva suhkruvabad :)


Hei taas ja imeilusat isadepäeva! :)

Ongi käes tagasiside aeg. Kes pole veel kursis, siis alustasime novembri alguses suhkruvaba kuud. Rohkem saab selle kohta lugeda siit. Uskumatu, aga juba on eksperimendi algusest 11 päeva möödas. Tunne on hea ning energiatase kõrge. Alustame siis algusest :) Esimestel päevadel avastasime endid hiirte rollist, sest pidevalt nosisime juustu :D Ei teagi miks, aga jube juustuisu oli :D Sellele tegevusele sai õnneks kiiresti lõpp tehtud :) Kõige toredam selle projekti juures on olnud see, et peika on hakanud enam valima tooteid, mida toidulaual pakkuda. Loeme, analüüsime ja võrdleme suhkru-ja süsivesikute sisaldust pakenditel. Äge! Ja alustasime taas pudru söömist hommikuti! Peika ükspäev tuli koju naeratus näol kaerahelbe karp kotis. Ise nii õnnelik, et leidis helbed, mis ei sisalda endas suhkruid. Ma pole tegelikult kunagi suur pudru fänn olnud. Lapsepõlves pidin nii sageli seda sööma, et täiskasvanu eas olen pigem vältinud. Kuid lubasin siiski proovida ja anda võimaluse. Koos puuviljade, marjade ja chia seemnetega on puder meie peres (ja minu enda isiklikus maailmas) taas au sees. Chia seemnetega juhtus üldse naljakas lugu, sest peika mul ei teadnud, mis need on. Palusin tal neid poodi otsima minna, sest ise olin pikalt tööl. Jubedalt põikles vastu, et peab mingeid mõtetuid seemneid poodlema minema. Jagasin talle siis lugemist, et mida need "mõtetud seemned" endas sisaldavad ja tulemus oli päris muljetavaldav. Suuuuur pakk chia seemneid + makaronid kikerherne jahust. Leidis looduspoe, kuhu kindlasti peame tagasi minema :D Chia seemned on super energiaallikas, sest nad sisaldavad endas suures koguses oomega-3 rasvhappeid, antioksüdante, k.a. kvertsetiini, kiudaineid, kaltsiumi, magneesiumi, fosforit, rauda ja boori. Ja kikerherne makaronid on hea alternatiiv nisujahule, mida ma juba aastaid ei tarbi :)
 
Nii ilus ja värviline :)

Liikudes siit edasi, siis ma olin üsna kindel, et ühel hetkel hakkavad toidupoodides kommikarbid peikaga rääkima. Kuni tänaseni seda ei juhtunud. Küll aga tänasel toidupoe avastusretkel peika tunnistas, et juba vaikselt sosistavad. Okooou...loodan, et sellega asi ka piirdub! :D Minul õnneks on lihtsamalt läinud, sest suurt magusaisu pole olnud. Puuviljad on kenasti selle vajaduse ilmselt täitnud. Meile toodi töö juurde hunnikute viisi (8 suurt karpi) Arnolds sõõrikuid ja kui ma viisakalt keeldusin, siis kolleegid olid üllatunud. Nad ei mõistnud, et kuidas ma küll suudan nendele isuäratavatele värvirikastele suhkrupallidele ei öelda. Seletamise tulemusena sai minust eeskuju ja nii mõnigi naisterahvas jättis sellel päeval oma magustoidu söömata. Muideks, need sõõrikud toodi meile preemiaks, sest saime novembrikuu kontrolli tulemuseks A. Lühidalt mainituna, siis meie tegevust käiakse kontrollimas ja hindamas. Ja meie tööd hinnati parima skooriga. Juhheeei! :))

Tulles tagasi teema juurde, siis oleme olnud siin väga tervislikud. Söönud mitmekülgselt ja teinud teadlikke valikuid. Soome on toiduvaliku rohkuse osas super riik, sest siin leidub igale maitsele midagi. Lisaks on puu-ja juurviljad üldiselt väga värsked, mida ma kahjuks ei saa alati öelda Eesti kohta. Peale selle on siin mitmekülgne valik külmutatud juurviljade segusid, mida on hea ja lihtne toidutegemisel kasutada. Ah jaaa, kui me Eestis käisime (seoses peika protseduuriga), siis kohtusime ka minu vanematega. Ja esimene lause peikale oli, et "oi, Sa oled nii palju alla võtnud". Ta on muidu väga heas vormis ja sale meesterahvas. Küsisin siis, et aga mina? Vastus selle peale oli, et Sa näed alati hea välja :D Kuna meie peres kaalu ei ole (ja kunagi ka ei tule), siis mingitest numbritest ma rääkida ei oska. Püksid ehk on pisut leebemalt jalas, aga muidu mingeid suuri erinevusi ei näe. Peika samas on küll kiitsakam kui enne. Ise on ta rahul ja see on kõige tähtsam, põsk rõõsa ja tuju hea. Minu arvates on tal isegi enam energiat (sama käib ka minu kohta) võrreldes eelmise aasta sama ajaga...seega on meie projekt vaid ainult positiivseid tulemusi andnud :) Rohkem energiat = rõõmsam tuju. Kindlasti toitumine tervislikult (ilma suhkruta) ei tekita ka pidevaid näksimise soove ja mõni siin kaotab ka kaalu... Ja oleme lisanud taas puuviljad oma menüüsse, mis mingi aeg meie toidulauale kohe üldse ei sattunud. Seega siiani on kõik hästi ja olen tegelikult nii uhke meie üle, sest oleme nii tublid olnud :)

Peale selle, nagu ka eelnevalt kirjutasin, siis kaotasin kihlveo ja minu võiduks oli peika deidile viia. Kuna peika on alati rääkinud, et ta tahab Luikede järve näha, siis minu õnneks Rahvusooper Estonia mängukavas on see täiesti hetkel olemas ja 06.12 (Soome iseseisvuspäeval) on meid ootamas siis kultuurisündmus kodumaal. Mina tegelikult olen kunagi seda käinud vaatamas, siis kui veel Eestis elasin. Aga pole hullu "kordamine on tarkuse ema" ja Toomas Eduri uusredaktsioon on palju lubav.

Veelgi enam, sain Eesti Suursaatkonnast Helsingis lõpuks kätte ka tõendi (siinkohal SUUR AITÄH kõigile nõuandjatele seoses antud teemaga), et mul ei ole Eestis eelnevaid abielusid, lapsi ega muid luukeresid kapis. Mis omakorda tähendab, et lõpuks saame registreerimise aja paika panna. Vot nii vahvad uudised siinpool! :) Sellega ongi aeg taas lõpetada. Varsti jälle ja ikka positiivselt edasi :)

Comments