Suhkruvaba November, kui ootamas on magus Detsember :)

Postituse pilt on võetud siit.
Ilusat alanud Novembrikuud :)

Pealkiri tundub selline, et kaks suhkrusõltlast otsustasid nüüd kuuks ajaks võõrutusravi läbi viia, et detsembris end suhkrukooma süüa. Kuid päriselt see nii ei ole :D Tegelikult see "eksperiment" pole midagi uut ja aus on ka see, et ma juba aastaid ei kasuta toidu valmistamisel suhkrut, ega tarbi kunstlike magusainetega rikastatud tooteid. Peale selle pole ma ka suur magusasõber, kui välja arvata shokolaad! Mmmmm...seda ma armastan! :) Lemmik shokolaad on mul 70% Lindt, mida olen leidnud Soomes vaid valitud poodidest. Aga viimasel ajal üsna tihti on see poelettidelt otsas, tundub et nii mõnigi teine on siin samuti avastanud selle suus sulava hõrgutise... aga ma pole kade, head asja tuleb osata jagada :D Kas Eestis on see üldse müügis? Järgmisel külastusel pean välja uurima :)

Foto on võetud siit.

Peika, aga on mul suuuuuur magusa armastaja. Kommid, küpsised, shokolaadid (ja no way tume shokolaad, ikka piimakad) ja kõik muu hea. Kui ma selle paari aasta jooksul oleksin jaganud kogu tema saaki, mida ta on ära söönud, siis ilmselgelt näeksin ma hetkel välja kui glasuuritud sõõrik, kes lihtsalt veereb ringi :D Aga tema on jätkuvalt tippvormis. Elu on ikka vahel ebaõiglane :D  

Iga novembrikuu, kui poodidesse tulevad müüki igasugu jõulumaiused ja extra large kommikarbid, siis peika kaotab iseennast ja me ei lahku poest ilma nendeta. Ja see aasta soovisin juba eos seda "hullust" ennetada ja pakkusin välja suhkruvaba Novembri. Peika oli rõõmuga nõus liituma. Kahekesi on alati lihtsam :) Ma pole päris kindel, kas ta saab sellega hakkama või mis meid ees ootab, aga huvitav on küll :) Minu jaoks pole probleemi, sest nagu eelpool sai mainitud, siis suhkrul ei ole minu elus väga suurt rolli. Küll aga soovin enam tähelepanu pöörata varjatud suhkrutele, mida tarbin.  Selle eksperimendi eesmärk ei ole kaalu langetada või mingeid imelisi muutusi läbi viia, vaid lihtsalt näha kuidas keha ja aju reageerivad pimedal ajal (kui energiat on enam tarvis) süsivesikute koondamisele meie igapäeva elus. Anname neile siis puhkust, ilma koondamistasuta :D 


- Olen natukene ka lugenud teiste kogemustest näit. personaaltreener Janika Koch-Mäe viis läbi samasuguse katse ja tema teekonnast saab lugeda siit. 

- Janne Luigla "suhkrudieedist" leiab ülevaate siit.

 - Ja samuti kirjutab alkeemia.ee suhkruvaba elu eksperimendist. Link siin.


Kuna inimesed on erinevad, siis on ka kogemused erinevad. Peale selle ka mehed ja naised funktsioneerivad isemoodi. Sellepärast on veelgi põnevam võrrelda meie mõlema teekonda selles eksperimendis. 30 päeva ei ole pikk aeg, aga piisavalt pikk, et leida vastus küsimusele: kuidas mõjutab suhkruvaba elu meie elu? Me ei mõõda, ei kaalu ega anna ka igapäevast tagasisidet. Kirjutan ilmselt neli postitust, iga nädal ühe. Sellest peaks piisama küll, et saada aus ülevaade toimuvast. Kui soovid ka liituda, siis aga palun! Koos on veelgi lõbusam! :) Ja siinkohal ei soovi ma kasutada sõna "dieet", sest see juba eos blokeerib mu aju ja tekitab negatiivse mõju kogu protsessile. Kutsume seda eksperimendiks, millesse tasub suhtuda mänguliselt ja loovalt :) Seega põnevat katsetamist! 

Varsti jälle 💖

Comments