Porvoo - muinasjutuliselt kaunis :)Tervitustega Porvoost,

seekord jälle jagan pilte enam, kui teksti :) Hoiame asja tasakaalus eks :) Minuga on juba ammustest aegadest kaasas käinud harjumus, et nv-tustel (kui vähegi võimalik) väljasõite teha. Avastada uusi kohti ja lihtsalt olla eemal argipäeva tegevustest ja väljakutsetest. Sedasi siis end laadides. Kuna mul on seljataga ütlemata tegus nädal ja seda mitte just (kahjuks) kõige positiivsemas võtmes, siis tegin peikale ettepaneku välja valida koht, mida võiksime üheskoos uudistama minna. Eriti armas on selle juures see, et peika võttis asja tõsiselt ning valis sihtkohaks imearmsa Porvoo linna, mis oli meile mõlemale uudne paigake, kus natukene ringi vaadata. Linn sai omale nime Porvoo jõe ääres asunud linnuse rootsikeelse nime järgi (Borgå tähendab Kindlusejõgi). Linnaõigused sai Porvoo umbes 1380. aastal ja on seega vanuselt teine linn Soomes. See pole mingi uudis, et Soome on tuntud oma erakordselt võluva looduse tõttu ja pole tegelikult paika, kus seda nautida ei ole võimalik. Küll aga Porvoo linna (vana osa) juures on eriti võluvad vanad puumajad, mis on ütlemata armsad ja omamoodi romantilised. Nagu filmist. Muideks, Porvoo vanalinn on üks vähestest säilinud XVIII sajandi vanalinnadest. Seega jagan Teiega natukene piltimaterjali. Kuigi tundub, et linnas peale meie palju rahvast ei olnud, siis see on üsna petlik. Turiste oli nii mõnegi bussi jagu, kuid õnneks ruumi jätkus ja ninapidi kokku ei põrganud :) 

Oli nii hea olla päeva eemal. Nautides sügist. Ja õnneks ei õnnistatud meid ka vihmaga. Sai mõnusalt ringi jalutada ja võtta aega lihtsalt olemiseks. Hingele on tänasega taaskord pai tehtud :)


NB: Viimasel fotol leidsin jõe äärest laeva. Kuigi inimesed seal toimetasid, ei pannud nad pahaks, et ennast sinna korra toetan. Küll aga enne foto tegemist laususin iseendale kuldsed sõnad, mis soovin järgmistesse nädalatesse kaasa võtta. Siin need siis on. "Olen iseenda elu kapten. Isegi kui vahel meri lainetab, torm tahab murda ja linnud s*****d pähe, siis õige kapten ei lahku laevalt." :D Seega ikka ja jälle sisestades endale, et olen piisavalt tugev naine, et väljakutsetest siiski läbi murda! 

Varsti jälle ja mõnusat sügist Teile🙏Comments