Discgolf - käpardist "meistriks"?


Jõuan ka lõpuks üle kivide ja kändude raja juurde. Aga enne oli vaja disc veel maha kukutada :D

Tere taas :)

Ma lihtsalt pean Teiega jagama selle suve suurimat avastust, milleks on siis discgolf! Ilmselgelt nii mõnigi teist seda mängib ja naudib sama palju kui meie, kuid eks on ka neid, kes pole veel jõudnud proovida! Igatahes, asume asja kallale! Kõigepealt märgin ära, et suvel mulle meeldivad aktiivsed tegevused, mis enamasti toimuvad looduses ja mis on soodsad (või tasuta). Miks ma peaksin maksma? Kui on niiiiiiiii palju erinevaid võimalusi soodsalt ja lahedalt aega veeta! Peale selle olen ma inimene, kes on nõus enamasti kõiges kaasa lööma ja igasugu erinevaid ettevõtmisi proovima! Hea lihtne - kunagi ei vingu ja isegi kui mul puudub enamus tegevustes pro staatus, siis sellest pole hullu! Naudin lihtsalt aktiivset osavõttu! :D Sain ka vennalt komplimendi: "... isegi kui oled spordis üsna luuser, siis imetlen, et oled nõus kõike kaasa tegema" :D No tegelikult ma väga luuser ei ole, aga paraku mu vend on lihtsalt kõikides spordialades kordades parem! Välja arvatud ujumine ja lumelauatamine! Nendes alades olen alati olnud vähe nobedam :) Samuti on peiks enamus spordialades minust üle, kuid vahel isegi suudan pakkuda võrdväärset vastast... või noh nii ta mul vähemalt lubab end tunda :D 

Kuidas me discgolfini jõudsime?

Discgolfi korv on meil tegelikult vanemate kodu aiahoovis täitsa olemas. Seega ühel sumedal juulikuu õhtul mõtlesin, et harjutaks peikaga niisama discgolfi, erinevatelt distantsidelt. Sellest harjutamisest arenes edasi mõte, et võiks proovida ka mingit rada läbida. Muideks, ma olen isegi kunagi võitnud mingi kohaliku discgolfi võistluse, lähedalt heites (naiste grupist)...kuid jah, peale võitu algas karjääri langus :D Igatahes, kaevasin erinevate Raplamaa radade vahel ja valisime välja Pirgu discgolfi pargi (18 korviga). Kutsusin kaasa ka veel venna, sest olin üsna teadlik, et minust ehk sellel päeval tugevat konkurenti just ei ole ja võib olla veedan üldse enamus aega disce otsides kui mängides :D Õnneks nii hulluks olukord ei kiskunud, kuid kaotamisega pidin leppima küll...ja jäin liidritele ikka korralikult alla. Peab ka mainima, et Pirgu rada on olnud üks parimaid radasid, kus on võimalus olnud mängida (ja siinkohal võrdluses ka Soomega). Rada on huvitav, puhas, hästi märgistatud ja ilusas looduses. Suur kniks raja arendajatele ja hooldajatele! Olete suurt tööd teinud!


Sellelt rajalt saime pisiku külge ja otsustasime paar päeva hiljem katsetada Valtu discgolfi parki (14 korviga). See on hea rada harjutamiseks ning kiiresti läbitav. Väike segadus tekkis seal viidandusega, mis olid vahel ebatäpsed, kuid kuna ala on üsna väike, kus saab mängida, siis väljakutsed said kiiresti lahendatud. Valtu rajast mul kahjuks kaardist pilti ei ole, aga jagan Teiega vahelduseks fotot, kus peika jagab mulle soovitusi, kuidas paremini heita. Ja noh, mina siis nagu ikka naeratus näol "kuulan". Seda fotot vaadates tundub mulle, et me mitte ei mängi discgolfi vaid kivikuju :D


Vennaga sain ka pildi! No vaadake, kui õnneliku näoga ta on :D

Aga liigume edasi...pisik juba selle ajaga oli kasvamas viiruseks ning otsustasime paar päeva hiljem proovida Männiku discgolfi rada (18 korviga). See oli üks kuumemaid juulikuu päevi, kus mõte tuli teostada ja kogu ujumisala oli korralikult üle rahvastatud. Rada oli põnev, mitmekülgne, enam-vähem hästi hooldatud, kuid üle rahvastatud...Imestan siiamaani, et keegi lihtsurelik rannas kettaga pihta ei saanud. Seal mängides, saime kettaid nii veest kui ka metsast otsida. Seega seiklust jagus omajagu. Ainus, mis häiris oli päise päeva ajal võistluste pidamine, mis ei olnud ei koduleheküljel ega teadetetahvlil üleval. Seega natukene rumal tunne tekkis, kui ühel hetkel punt inimesi palub rajalt lahkuda, sest hakkavad võistlused, mille kohta info puudub :D Õnneks leidis see "käsklus" lahkuda aset üsna viimaste korvide juures ja paljust me ilma ei jäänud. Kuid jah, teavitus kui selline võiks ehk natukene parem olla...või olgu siis nädalavahetustel võistlused pigem õhtustel aegadel, et päeval saavad "amatöörid" oma oskusi praktiseerida. Küll aga saime hiljem ujumas käia ja rannamõnusid nautida, mis pessimistlikuma tuju hetkega hajutas! :)

Männiku discgolfi rada.

Selle rajaga loomulikult meie viirus ei peatunud ja paar päeva hiljem otsustasime mängima minna Nõmme rajale (19 korviga). See rada jäi ka meie viimaseks kodumaa rajaks, sest peikal oli aeg järgmisel päeval naasta Soome. Raja kaardi leiate siit. Meile rada väga meeldis, taaskord mitmekülgne ja heas korras. Ei olnud ka väga üle rahvastatud mängijatest, seega sai mängimist nautida. Disce pidi küll aeg-ajalt põõsaste ja puude vahelt otsima, aga leitud nad siiski said! 

Peab tunnistama, et peika on mul päris hea...mina olin ikka alguses üsna puine ja kandsin endaga kaasas motot, et tähtis pole mitte võit vaid osavõtt. Ise sisimas lootes, et ehk ma vähemalt iga mängimisega natukenegi arenen...Õnneks oli meiega mängimas ka mu vend ja tema sõbrad, seega peikal oli siiski konkurentsi ja seeläbi põnevam. Mina nautisin osavõttu ja looduses aja veetmist :D Kuid palusin peikalt, et kui olen samuti taas Soomes, et ta mind natukene "treeniks" ja annaks nõu, kuidas oma oskusi arendada. Ja palusin ka meie viirust mitte tõrjuda vaid lasta tal krooniliseks muutuda :D Juhei! Nii ka on! Nüüd olen taas siin ja üleeile käisime mängimas koos meie Soome sõpradega Kivikko discgolfi rajal (18 korviga). Rohkem infot leiab siit. Kuna oli ütlemata vali tuul, siis oli see täiesti omamoodi kogemus kui ka õppetund, sest üsna tihti tuul lihtsalt lõikas heited ära. Soov on seda rada kunagi taas külastada, kui ilm on vähe sõbralikum, sest ala, kus mängida saab on põnev ning rohkem pargi tüüpi, hea vaheldus metsaradadele.  Lisan siia ka ühe video Youtube´i avarustest, mis keegi on seal väljakul mängides teinud. Saate ka pilgu peale heita :)
Ja eile käisime siis esimest korda Espoos mängimas, täpsemalt Oittaa discgolfi rajal (18 korviga). Rohkem infot leiate siit. Vaui! Teate see on tõsiselt kaunis koht...imeilusa järve ja ranna alaga, suure laste mänguväljaku, välijõusaali (mis on kindlasti vingeim, mida siinkandis näinud olen), grillimiskohtade ja erinevate terviseradadega. Samuti saab seal kämpata. + discgolf, mis hõlmab endas harjutus- kui ka mänguala. Rada iseenesest oli üsna puine, kivine, kännuline (esimene postituse pilt on seal tehtud), aga ilus! Need on parimad omadussõnad. Peikale üldse ei meeldinud, minule samas pakkus see väljakutset, sest tegelikult soovisime vaid tehnikat harjutada. AGA seda saime alles teha peale raja läbimist. Huvitav, mitmekülgne ja korras rada. Ainult viidandus ei olnud kõige parem, ebaselge ja aeg-ajalt ei leidnud õigeid radu üles. Muidu oli minu jaoks isiklikult väga põnev kogemus! Lisan siia samuti ühe video (Youtube´i avarustest), siis on pilt kohe silmade ees, et millest ma siin kirjutan :)


 


Igatahes peika muutus hiljem vähe rõõmsamaks, kui saime vabalt harjutada. Seega lõpp hea, kõik hea :) Sellel nädalal on veel plaanis üks lähedal olev rada läbida ning eks näis kas harjutamisest oli/on kasu. Seega käpard liigub tasapisi meistriks olemise suunas :D Siinkohal räägin ikka iseendast :D Aga tõsi ta on, et mida enam harjutada ja mängida, seda enam tehnika areneb ja enesekindlus tasapisi kasvab. Seega vaatame, mis minust siin veel välja voolitakse...Tulgu, mis tuleb, aga kõige tähtsamal kohal on minu suur entusiasm! Lihtsalt nii lahe on avastada erinevaid põnevaid kohti ja looduses aktiivselt aega veeta :) Aeg igakord lausa lendab! Rajad mis oleme läbinud (v.a Valtu) on enamasti võtnud aega 1,5-2h (olenevalt ka mängijate arvust). Seega on see kindlasti olnud aeg, mis on hästi veedetud!

Mulle nii meeldib see pilt...olgugi, et kaotasin taas liidritele ja ikka korralikult, siis naeratus siiski püsib ja lootus, et ühel ilusal päeval saab minust veel asja :D

Kui keegi minu lugejatest samuti discgolfitab, siis olen väga tänulik põnevate radade soovitamisel :) 

Päikest!

J.

Comments