Esimene ja viimane külastus Soome juuksurisse :)

 


Nonii, tere taas :)

Kuna olen siin haige ja energiat jagub vaid trükkimiseks, siis otsustasin veelgi kirjutada ja jagada Teiega oma juuksuri kogemust Soomes. Mainisin, et vahepeal sain aasta rikkamaks :) Sellega seoses mu peika otsustas mulle teha kingituse, milleks oli juuksuri külastus 150€ väärtuses. Olin ikka kodus aeg-ajalt maininud, et peaks oma juustega midagi ette võtma, sest iga aasta talvel saan ma korralikud "rastad" endale pähe. Nii armas tegelikult, et ta seda tähele pani ja isegi vastavalt tegutses. Sünnipäeva õhtul, mida tähistasime kahekesi ootas mind õhtusöök + maasikakook (mille peika oma kuldsete kätega valmistas) ja lisaks oli laual ümbrik. Ma tegelikult olin maininud, et mingeid erilisi kinke pole tarvis, sest olime just reisilt tulnud, aga peika arvas teisiti. Ühesõnaga ootas mind ümbrikus kinkekaart.Kui aus olla olin täiesti shokeeritud, sest no kes see tark inimene ikka juuksuri peale sellise summa paneb. Peika siis seletas, et saan selle eest kõik mis vaja ja ka vajalikud tooted kui tarvis. Ühesõnaga, olgu mul mõnus olemine :) Armas naiivne mees, kes naiste juuksuriteenuste koha Soomes palju ei jaga. Kuna eelnevalt pidin broneerima aja läbi veebi, siis koduleheküljelt leidsime ka hinnakirja erinevate teenustega. Ja tere tulmast reaalsus! :) Läheb hästi kui saan juukseotsad värvitud ja mingisuguse lõikuse + juustepesu :D Peika oli nii kurb, mina aga kõrval, et ei ole hullu ja ongi uus ja huvitav kogemus (tegelikult oli ju mõte super armas ja vajaduspõhine). Ja olin tegelikult ütlemata tänulik, sest Eestisse mul ei olnud sellel ajal nagunii aega minna. Kes vähegi mind teab, siis minu loomulik lokk näeb välja nagu ma iga päev magaks näpud pistikus :D Hommikuti vaatab mulle peeglist alati vastu Norra troll. Naljakas on see, et olin terve elu kuulnud kommentaare, et minu juuksed on sellised kuna ma värvin neid ja olen n.ö nad ära rikkunud. Tegelikult olen alati kasutanud väga häid juuksehooldustooteid + õlisid, aga tulemus on ikka sama. Lisaks kui ma kaotasin kõik oma juuksed (ma olin reaalselt siilikas), siis lootsin sisimas, et vau nüüd kasvavad mulle imeilusad pehmed juuksed ja maailma kõige ideaalsesemad lokid (täiesti rikkumata). Naljakoht :D Tulemus oli TÄPSELT SAMASUGUNE NAGU ENNE. Samasugune karvakera, üks tuust siin ja teine seal ning öösiti salaja näpud pistikupesas :D Pärast seda ma ei uskunud enam mitte ühtegi lauset, et olen oma juukseid rikkunud...no way my dear friends. Olen loomulik kahupea. Parimatel päevadel näevad nad välja nagu lokid, halvematel päevadel midagi, millel nimetus ilumaailmas puudub. Siin on ehe näide.

 
Enne juuksurit.

Ûhesõnaga, kui see saatuslik päev kätte jõudis, seadsin reipalt sammud juuksurisse, arvestades kuskil max. 2 tunniga. Sisimas nii lootsin, et kes iganes minuga tegelema hakkab räägib ka inglise keelt, sest siis on lihtsalt lihtsam edasi anda mõtteid ja saab niisama muljetada elust ja olust. Jepikajee, inglise keel oli olemas ja naisterahvas, kes mind pügama hakkas oli tõeline maailmakodanik (osa elust elanud Dubais). Peale selle oli ta väga professionaalne ja ESIMENE juuksur, kes mulle detailselt kirjeldas mu juuksestruktuuri ja kuidas peaksin oma juukseid hooldama (mitte soovides oma tooteid müüa). AGA muidu oli täpselt nii nagu ma koduleheküljel nägin ja millega juba arvestanud olin. Lisaks võtsin veel OLAPLEX HAIR PERFECTOR no 3 hoolduse. Ja teate, sellest tootest ma lihtsalt pean eraldi siin kirjutama, sest see on super! See toode võimaldab kaitsta juukseid erinevatel keemilistel protseduuridel tekkivate kahjustuste eest. Peale selle aitab see taastada ja luua termilise, mehaanilise ja keemilise töötlemise käigus katkeda võivaid soola– ja disulfiidväävlisidemeid juukse südames e. korteksis. Lisaks tõhusale juukse seespidisele taastavale ja kaitsvale toimele omab toode ka kohest hooldavat ja tugevdavat toimet juukse väliskihil e. soomuskihil ning pikendab värvi püsivust. Seega toidab juust mitmel tasandil. Veelgi enam, toode ei sisalda silikoone, sulfaate, DEA-d, aldehüüde ega gluteeni. Tootesarja ei ole ka katsetatud loomadel. Rohkem infot leiab siit. Hind jääb vahemikku 30-35€ ja peaks Eestis samuti kättesaadav olema. Siiralt soovitan.


See on tõesti esimene toode üle väga pika aja, mida julgen soovitada ja tulemus on tõesti hea. Kui siit edasi liikuda, siis kogu protsess värvimine+pesu+Olaplex hooldus+lõikus võttis aega 3,5h. Ütlen ausalt, et tagumikule oli see piin, aga tulemus oli väga ilus :) Ja hind veelgi ilusam :) Kõik kokku maksis 175€ (seega 25€ veel lisaks). Püha müristus eksole! Mingite toodete ostmisest võisin ma vaid värvilisi unenägusid näha :D Kui hinda mitte arvesse võtta, siis kogu üldine toimetamine minuga oli muljetavaldav ja väga professionaalne. Eestis on ikka nii, et kui juuksuritooli istud, värv pannakse pähe, siis lükatakse Sind kuhugi diivanile ja vahepeal võetakse järgmine klient vahele. Multifunktsionaalsus ühesõnaga. Siin aga olin mina kogu tähelepanu keskpunktis kogu 3,5h tunni vältel. Ma tegelikult jäin tõesti väga rahule, aga teades et Eestis maksan värvimise+lõikuse+pesu eest max. 40€, siis paneb mõtlema küll :) Ilmselgelt ma nii jõukas ei ole, et iga kuu 175€ Soomes juuksuris käia. Kodumaal on tegelikult kvaliteet väga hea ja hind päris soodne. Ja jumalale tänu, Helsingist on mul palju lihtsam Eestit külastada :) Eesti naise jaoks ei ole juuksuri külastus luksusteenuse kasutamine, siin aga ma julgen uskuda, et Soome keskmine naine iga kuu just juuksuris ei käi :) Seega võib väita, et kodumaal on veel kõik hästi ja iluteenused rahakotti koiliblikaid ei tooda :)

Peale juuksurit.

Seega, minu esimene külastus Soome juuksurisse oli ütlemata meeldejääv kogemus. Küll aga jään siiski kodumaa iluteenuseid tarbima. Hinna ja kvaliteedi suhe on lihtsalt kordades parem :) Siiski olen äärmiselt tänulik kingituse eest. Olulisel kohal tegelikult polegi nii väga kingitus ise, vaid see et mu peika kuulab ja paneb tähele, mida ma räägin :) Olla oluline ja tõsiselt võetav on päris hea tunne! :)

Lõpetuseks ka pilt, kus oli tõesti hea päev ja saab öelda, et mul on ilusad lokid :)

Paar päeva peale juuksurit.

Päikest ja varsti jälle 💛

Jane

Comments