Eriline kingitus đź’•Tere armsad lugejad,

oma eelmisest postitusest tulenevalt otsustasin antud postituse kirjutada eesti keeles :) Kuna jõulud on ĂĽsna pea ukse ees ja nii mõndagi teist võib rõhuda jõulukingituste tegemise äng, siis mul on selleks välja pakkuda imearmas lahendus. SĂĽgise keskel oli mul au kohtuda Eestis inimestega, kes veavad ettevõtet Salasõna. See on ettevõte, mis tegeleb erinevate meditatsiooni (meelerännak) praktikate loomise ja jagamisega kodumaal. Mulle väga meeldib nende ilus eesti keelne definitsioon "meelerännak", mis tähendab rännakut sisemaailma, kus Sa õpid märkama oma keha ja tundeid. 

"Kui oled vaikuses, sulged meelerännakuks silmad ja lõdvestad oma keha, hakkab aju teistmoodi tööle. Kaunis ja rahulik muusika ja kujutlused aitavad veelgi kaasa ajurütmide aeglustamisele ja su teadvusseisund muutub. Tavapärane mõttesagin ajus vaibub ja nii pääseb lihtsamini ligi alateadvusele, et harjumuspäraseid ja oma aja ära elanud mõtte- ja käitumismustreid mõista ja muuta. Tulemus on veelgi parem, kui kujutluspiltidele lisaks kasutad sisendusi. Sisendus on lühike, selge ja toetav mõte, mida ütled iseendale. Väge kandvad sisendused aitavad sul muuta oma piiravaid uskumusi ja eelarvamusi ning kasvatada head enesetunnet. Neid korrates häälestad oma keha ja vaimu parema tervise ja õnnelikuma elu lainele".

Nagu ma ka oma eelmises postituses (Mindfulness Meditation: To Whom? Why? How?) mainisin, siis meditatsiooni mõju inimesele on erinevate teaduslike uuringute käigus tõestatud.

  • toetab kiirest elutempost tingitud stressiga toime tulla ning keerulistes olukordades rahulikuks jääda. Suurenenud sisemine rahu parandab nii fĂĽĂĽsilist, emotsionaalset  kui vaimset sooritusvõimet.
  • toetab positiivset mõtlemist, tekitades head tunnet ja rõõmsat meelt.
  • aitab sul iseennast, oma vajadusi ja soove paremini tundma õppida ja see omakorda aitab õigemaid otsuseid vastu võtta.
  • aitab näha ennast, teisi ja elu uuest vaatenurgast, särada inspiratsioonil ja olla avatud headele ideedele.
  • suurendab enesekindlust, tõstab tööviljakust ja aitab tööalaseid kui ka koduseid kĂĽsimusi hõlpsamalt lahendada.
  • toetab keskendumist ja empaatiavõimet. 

See sobib igas vanuses inimesele, eelneva ettevalmistuseta. Kõige olulisem on soov ja tahe vaadata enda sisse, võtta aeg, nautida rännakut ning teadlikult märgata ning rõõmu tunda pisikestest muutustest :) Kõige vahvam on, et nende toodete seas on pakkumisel ka meelerännakud lastele, mis on lihtsad ning lastepärased. Ja annavad võimaluse lapsel oma sisemaailmaga tutvuda ning erinevate praktikate käigus laps õpib erinevate emotsioonidega toime tulemist. Antud kogum toetab seeläbi emotsionaalset- ja sotsiaalset õppimist, mis on ülioluline tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas hakkama saamisel :)

Peale selle on nende toodete seas kogumikud "Parim Päev", "Keha Kiituseks" ning mitmeid erinevaid helifaile, mida saab alla laadida. Toodetega saab tutvuda siin. Nii mõnigi teist võib mõelda, et ehk CD kui selline on "out of fashion", kuid kui aus olla siis on päris vahva omada midagi reaalset. Antud kogumikke soovitan soojalt, sest need on kvaliteetsed, mitmekülgsed, sisukad ning peale selle väga kaunis emakeeles. Ilus ja praktiline kingitus nii iseendale, kui ka inimesele, kellest hoolid :)Armastusega,

Ikka Teie Jane đź’–

Comments