Vastused küsimustele :)Tänasel õhtul jagan Teiega oma mõtteid, mida olen endaga hoidnud ja vastan küsimustele,mida minult on küsitud. Kuna eelpool juba mainisin, et täna on mul kirjutamise õhtu, siis naudin seda täiega! Olen taas tagasi Soomes, kus mind ootas ees postkastis tervitus Kankaanpää linnapealt. See on esmakordselt, kui mind nii soojalt tervitatakse! Väga sümpaatne ja armas :) Seega olen siis ametlikult sisse kirjutatud uude elukohta, mis küll tegelikult on ajutine. Kuna sügisest nagu ka maininud olen kolime Helsinki kanti.Mida ma teen suvel?
 
Sellel suvel käin siis kahe riigi vahelt ja ei saa väita, et see alati kõige lihtsam on :) Kuna meie ilmastik on nii vahelduv, siis pean enamasti kaasa võtma erinevatele aastaaegadele omaseid riideesemeid. Ja üsna tihti unustan midagi maha ja tunnen millestki puudust :) Ja pakkimises ei ole ma kunagi olnud väga tugev, kuigi reisikogemust on ju küllaga. Samas pean tunnistama, et ma naudin omamoodi vaheldust ja liikumist. Soomes olen õppinud olema...ja mitte pidevalt tormama. Kuigi ei saa just väita, et ma siin jalad seinal oleksin istunud või istun. Omamoodi on tempo koguaeg peal olnud. Küll aga teadmises, et teen seda kõike eelkõige iseendale. Ehitan ja ehitan, sealjuures nautides protsessi ja jagades seda ka teistega.

Hetkel Soomes ma enamasti kirjutan oma lõputööd ja Eestis viin läbi lastelaagreid ja ka augusti lõpus viin läbi Mindfulness töötoa Viimsis, mille kohta leiab enam infot Facebookis.

Lisaks sain puhata ja mängida Türgis ning Lätis (millest kirjutasin täpsemalt eelnevates postitustes) :)

Kas mujal on parem? 

Saan vastata vaid, et oleneb inimese väärtustest ja soovidest, samuti professionaalsest arengust ja ambitsioonikusest.  Minu jaoks isiklikult on olnud olulisel kohal kolm olulist komponenti:

1) positiivne ja terve keskkond
2) inimese kui indiviidi väärtustamine
3) professionaalne kui ka individuaalne areng

Soomes on täidetud hetkel kõik kolm komponenti, kuigi ehitamise faas kui selline ei ole veel lõplik ning eeldab head ja kvaliteetset materjali ning koostööd. Samas peab tõdema, et sellel suvel ma väga ootasin aega Eestis. Et olla perega ja kohtuda lähedaste inimestega. Kahjuks üks osa sai täidetud juulis, kuid teine osa jääb paraku augustisse.  Enda jagamine mitmel rindel on vahel väljakutsuv ning pean tihti meelde tuletame enda prioriteedid ja hetkel kõige tähtsamaks on lõpetada oma õpingud.


Kas armastus on mind muutnud?

Mulle väga meeldisid Mari Metsallik´u mõtted armastusest, mida saab lugeda siit. Mind isiklikult on kõige enam muutnud armastus iseenda vastu, mida olen teadlikult aastatega kasvatanud. Olen alati uskunud seda mõtet, et kui sa ei armasta iseennast, on võimatu ka armastada inimesi enda ümber. Ja see tõesti peab paika. Usun ka sellesse, et armastusel on oma aeg, mis tähendab, et selleks peab valmis olema ja seda peab oskama vastu võtta. Eelkõige sellesse panustamisse ja hoidmisesse. Armastus nagu kõik muu on jätkusuutlik vaid siis, kui seda hinnata, väärtustada ja hoida. See vajab toitu. Mind on tihti peetud "vanamoeliseks" kuna hindan kõrgelt monogaamset suhet, klassikalist peremudelit. Mis ei tähenda, et ma ei austaks teistsuguseid lähenemisi, lihtsalt need mudelid ei ole minu jaoks. Seega armastus on mind muutnud ja mul on vaid siiras rõõm, et olen leidnud enda ellu inimese, kellega me seda tunnet ühiselt jagame. Me omamoodi tasakaalustame üksteist ja toetume eelkõige üksteise tugevustele.

Minu mõtted seoses Eesti mehega.

Olen ka eelnevalt kirjutanud, et mul ei ole kunagi olnud au olla suhtes eestlasest peikaga :) Küll aga oman ma siiski mõningaid kogemusi ja armumisi. Viimasel ajal on olnud huvitav lugeda meediast erinevaid sõnavõtte Eesti meeste teemadel. Paar aastat tagasi olid samad sõnavõtud siinses meedias. Eelkõige võtsid sõna mehed, kes tundsid, et neil ei ole enam ühiskonnas kohta. Neilt on ära võetud mehe staatus ja naisest on saanud juhtiv organ. Paraku ei saa keegi kelleltki midagi ära võtta, kui sa ise selleks ei ole avatud. Kuna Soomes on kõrgel kohal feminism ja naiste õigused, siis ei ole antud tulemus just üllatav. Ja tõsi see on, et naise roll ühiskonnas on aegade jooksul muutunud. Mulle väga meeldib see ütlus:


Tulles tagasi Eesti meeste juurde, siis siinkohal võib ehk natukene üldistada, et põhjamaade mees üleüldiselt on natukene emotsionaalselt kinnisem ja ratsionaalsem. Kui võtame võrdluseks siin lõunamaade Don Juan´id, kes loobivad komplimente üsna tihti tagamõttega. Paraku ei ole aus teha põhjapanevaid üldistusi ja siiski on kõik kinni inimestes endis ja eriti selles, mida suhtest soovitakse.  Ma mäletan hästi, kui ma küsisin oma sõbralt, et miks Sa oma partnerile nii vähe komplimente teed? Ja vastuseks tuli, et parem teen vähe ja mõtlen seda tõsiselt, kui loobin neid tühja ja mõtlematult. Oma tõetera selles on. Eks igaühele oma :)
Samas tõsi see on, et oma partnerit tuleb väärtustada ja see ei saa olla vaid ühepoolne. Üsna tihti paneme oma partneritele ootusi, mille täitumisi võimegi ootama jääda. Samuti mulle meeldib väga ütlus, et tuleb osata olla ka üksi ja me ei saa kedagi omada. Armastus on vabadus ja seda igas mõttes. 

Kuidas ma jõudsin Mindfulness´ni?

Alguse sai see kõik loomulikult juba Lõuna-Koreast, kus minusse süstiti jooga pisik, mille tulemusena lendasin Indiasse, et õppida joogaõpetajaks ja saada enam aru hingelisest maailmast. Oulus õppides lugesin ma palju ja üsna tihti käis sealt läbi sõna Mindfulness. Soovisin enam aru saada, mis on selle sõna tähendus ja mõte. Selleks läbisin koolituse, lugesin väga palju erialast kirjandust ja teaduslikke artikleid (nii palju, kui neid sellel ajal oli). Kuna tegemist oli üsna uudse konseptsiooniga laias võtmes, siis materjali just väga palju ei olnud. Ja õppisin antud teemat süvendatult (ja siiani õpin) ning olen kombineerinud oma eelnevate teadmistega. Alustasin seda kõike taaskord iseendast ning seejärel eksperimenteerisin õpitut oma õpilastega. Viies läbi erinevaid töötubasid ja kursuseid. See kõik andis ka tõuke kirjutada lõputöö antud teemal. Siin ka Teile lühikene ülevaatlik video:


See on ilus maailm ja mind isiklikult palju toetanud minu ettevõtmistes :) 


Sellised mõtted seekord :) Aitäh, et olete küsinud! :) 

Nüüd kui terve päev on veedetud kirjutamisega on hea aeg minna unedemaale.

Järgmise korrani :)

Teie JaneComments