Jooga - ja paastulaager Joostil. Miks?"Sa oled otse seal, oma südame keskmes, mis on puhas armastus." - Amma


Armsad lugejad,


soovin Teiega jagada oma suve kõige kaunimat kogemust Joostil. Laagrini jõudsin ma täiesti kogemata. Ühel hetkel tundsin, et mul on tarvis aega iseendale, et saada vastused mõnigatele küsimustele ja niimodi end täiendada. Võtta hetk, et kuulata ja seeläbi end hoida. Selleks googeldasin erinevaid joogalaagreid Eestis. Minu üllatuseks oli valik suur, samas mitte ükski neist mind sügavalt ei kõnetanud... kuni silm sattus Holger Oidjärve poolt korraldatud jooga- ja paastulaagrile Joostil, mille teemaks oli "Mees- ja naisenergiate põimimine." Holger on joogaõpetaja, kes on aastaid tegelenud jooga ja erinevate vaimsete meditatsiooni tehnikate jagamise ja õpetusega. Ta on populaarne lektor ja erinevate hingamistehnikate harrastaja. Rohken informatsiooni leiab tema koduleheküljelt. Temaga oli mul au kohtuda ka aastaid tagasi Eestis ühes teises laagris ning juba siis jättis ta mulle äärmiselt sümpaatse mulje, lisades, et tegemist on inimesega, kes tõesti teab. Seega pikka mõtlemist ei olnud ja registreerisin end ära. Teadmata teisi osalejaid ega kuhu ma täpsemalt minema pean :) Ainus, mis mind esialgu murelikuks tegi oli sõna "paastumine", sest olin sellega eelnevalt kokku puutunud Indias, kus viisime läbi kolme päevase mahlapaastu. Kuus päeva tundus mulle esialgu üsna pikk ja ma ei olnud päris kindel, kas olen võimeline seda läbi tegema (siinkohal on oluline mainida, et paastumine ei olnud kohustuslik, vaid igaühe isiklik valik). Endamisi arutledes tekkis minus siiski soov proovida ning häälestasin end üsna positiivselt, sest tegemist oli minu enda vaba tahtega. Sisestasin endale, et kui tunnen end kehvasti, siis on mul alati võimalus katkestada :) Nii siis oligi, et kuus päeva ma paastusin ja sain väga kenasti hakkama. Küll aga olid minu sõpradeks erinevad teed ja ka mesi :) Seega ainult vee peal ma ei olnud. Enesetunne oli suurepärane :)

Laagris käsitlesime mitmeid erinevaid teemasid:

- Tänukunst
- Mees - ja naisseoste ümbertöötamine
- Ravimtaimede mõju
- Mida muudan oma elus ja tegemistes?
- Kes olen mina?
- Erinevad mõtte - ja käitumismustrid

Igat päeva alustasime hommikujooga ja meditatsiooniga. Päeval toimusid erinevad töötoad. Loomulikult oli meil ka isiklik aeg, kus oli võimalus imeilusat loodust nautida, mandalaid värvida, lugeda või lihtsalt puhata. Iga õhtu lõppes saunaga ning öörahu algas päikeseloojanguga. Mul oli suur au ka läbi viia paaris - ja lastejooga töötubasid. Need kuus päeva olid erakordse tähendusega, sest hinges oli lihtsalt niivõrd hea. Meid oli üle 20ne ja sega grupp, kus olid eri vanuses naised kui mehed esindatud (ka paarid). Pean oluliseks mainida, et mul on niivõrd hea meel, et mehed on mõistnud enam toetada oma hingeelu. Sellel on suur mõju ja tähtsus.  Enne laagri algust otsustasin lugeda Gunnar Aarma kirjutatud raamatut " Mõtlemise salapära," mis suurepäraselt laagri üldise konseptsiooniga sobis. Lisan Teile ühe mõtte sealt:

" Vaba on see, kes on oma mõtlemisvõime täielikult välja arendanud, mis annab talle oskuse ja võime - mitte mõelda. Kes pole võimeline ühe tunni vältel oma mõtlemist välja lülitama, pole veel peremees oma mõtete üle, vaid on alles oma ja võõraste mõtete ori, keda mõtted suvaliselt külastavad ja käsutavad. Kes aga ennast kõikidest mõttekujunditest vaba suudab hoida, selle hing on vaimsele tarkusele avatud. Kes suudab tõusta kogu mõtete loomingust, saab ühenduse Kõiksusega ja tunnetab eksimatult kogu Olemuse jagamatust. Eetilismoraalne mõtteelu pole veel tõdemus, vaid on alles selle eelaste. Mõtlemine tuleb asendada tunnetusega. Mõtlemine kuulub veel inimese juurde, tunnetus aga tõstab meid Kõiksuse tasemele. "

Igaüks võtab siit kaasa just selle, mis talle sobib. Raamatut soovitan lugeda. Gunnar käsitleb väga põnevaid teemasid ( Mõtlemine, Hingesugulus, Inimene, Naine ja mees, Võrdõiguslikkus, Moraal, Harmoonia, Religioon, Surm jpt.) ning annab mitmekülgse ja põneva ülevaate, arvesse võttes erinevaid kultuuriruume kui ka ajalugu. 

Kui nüüd laagri juurde tagasi tulla, siis muidugi sai seal nalja ka (minu kulul ikka) :) Eelviimasel päeval oli meil plaanis väljasõit Otepää labürinti ning peale seda kanuumatk. Eelnevalt oli mainitud, et kes hiljaks jääb, see maha jääb. Seega kõik korralikult valmistasid end ette, et olla kohal täpselt ajaks, kui väljasõit. Nii ka mina. Küll, aga paar minutit enne, pidin külastama tualetti (kogemata unustasin seda teistele mainida). Selle tulemusena paraku olingi mina see, kes sellest väljasõidust osa võtta ei saanud :D Esialgu olin üsna kohmetunud, kuid siis mõtlesin, et ju ma siis pidingi majja jääma ja natukene aega endale võtma. Selle tulemusena käisin kohalikus talus mett ostmas ja arutasin mõned mõttelõngad lahti. Alguses olin enda peale pahane, et miks ma ei tunne süütunnet, et maha jäin...aga no seda ei tulnud ka parima tahtmise juures :) Ja no sellega olen ma üsna harjunud, et kui teistega ei juhtu, siis minuga ikka :) Küll aga kõik on siiski millekski hea :) Ja no loomulikult oli minu jaoks väljakutse ka vaikusepäev. Täpselt samamoodi nagu Indias. Ise ma ikka ja jälle imestan, sest Soomes oldud aeg on minus suurel määral esile tõstnud introvertsust, mida ma tegelikult omamoodi naudin. Seeläbi Eestis olles olen tabanud end ekstravertsuselt ja tihtipeale ei jää see musikene kinni, kui on hoogu sattunud. Sellepärast on nii ütlemata hea vahepeal teha stopp ning olla lihtsalt vaikuses ning otsida üles taaskord harmoonia ja tasakaal.  

Mis ma laagrist kaasa võtsin?

Eelkõige leidsin end südamlike ja ilusate inimeste keskelt, mis andis mulle lootust ja kinnitust, et hingemaailm on hoitud ning kaitstud. Mõistsin taaskord, et enesele tuleb anda aega ja vahepeal tuleb teha paus, et kuulata iseennast ning oma mõtteid. Saata ära see, mis ei kanna ja liikuda edasi sellega, mis annab. Avastasin enda jaoks mõiste "enesedistsipliin" sügavama tähenduse ning selle rakendamise, vältimaks kaoseid. Mõtestasin lahti tasakaalu ja harmoonia  tähendused minu erinevate maailmade vahel (lapselikkuse ja naiselikkuse sünergia). Mõistsin taaskord, et armastus iseenese vastu on olulisel kohal armastamaks teisi! :) Tänan siiralt ja kogu südamest nende päevade eest! 


Seega kallid lugejad, see oli minu suve kõige kaunim ja väärtuslikum aeg iseendale!

Hoidke endid!

Kallistades,

Jane
Comments