Enne veel, kui taas lähen...


Armastus 
(Jane & Maarit, 2016)

See elu on täis ilu
See elu on täis valu
Meid aitab usk endasse
Ja tahe näha teisi.

Oo armastus...

Ava silmad ja vaata
Lase maailmal endale armastust saata
Võta vastu kõik hea
Ja sammud tulevikku sea.

Oo armastus...

Siiski ära unusta märgata hetki
ja neist rõõmu tunda
Nii maailma heaks teedki!

Oo see ongi armastus!


Tere taas armsad lugejad :)


See luuletus on kirjutatud Kutimuti Noortelaagris Laulasmaal, kus olen veetnud juba seitse aastat :) Võib öelda, et aeg on linnutiivul lennanud. Iga vahetus, mida olen läbi viinud aastate jooksul on olnud omanäoline ja eriline. Olen uskumatult palju õppinud ja jaganud, sest on au töötada olnud üliägedate noortega imelises keskkonnas :) Laagri peamine missioon on arendada ja kujundada intelligentset, kultuuritarbimise harjumusega ja tervet noorsugu :) Soovitan kogu südamest aktiivsetele ja loovatele eri vanuses lastele ja noortele,  sest nendega tegelevad andekad, laia silmaringiga professionaalsed õpetajad! Rohkem infot leiab siit.  Sellel aastal oli mul abiks rühmajuhina ka minu endine laagrilaps, kelle õpetajaks olen nii mõnigi laagrivahetus olnud :) Väga armas ja suur rõõm, et järelkasv on peale tulemas :) Samas peab tunnistama, et kui näen oma pisikesi "lapsi" juba suurtena, siis jõuab kätte arusaam, et vot Janekene ka sinul on tulnud aastaid juurde :D Pahatihti ikka ei soovi tunnistada, kuid kui mulle astub vastu ikka puberteedist täismehe ikka saanud meesterahvas või naiseks sirgunud neiu, siis jõuab kohale küll :) No, mis sa teed...selline see elu kord on :) Üsna mitmekülgne :) IX vahetuse teemadeks olid sport, näitlemisõpe, kitarrimäng, ratturite grupil rattamatka tarkused. Sealjuures palusime lastel loovutada laagri ajaks meile oma nutiseadmed ( iga päev oli meil kindel helistamise aeg, siis said nad oma telefonid taas enda kasutusse). Elu on näidanud, et kui jätta digividinad neile endale, siis võib see üsna tihti laste ja noorte aktiivsust segada :) Sellepärast palun ikka ja jälle lapsevanematel oma pisematega kindlad kokkulepped kehtestada, et kuidas ja mismoodi digivarustusega ümber käia. Vastasel juhul kaovad nad pilve peale ära :) Mulle tuleb sellega meelde üks artikkel, mida saate lugeda siit (Internet Addicted South-Korean children sent to digital detox boot camp), kus Lõuna-Koreas saadeti nutiseadmetest sõltuvuses noored Digi Detox laagrisse. Loodan, et see ei saa meie tulevik siin olema :)
Kutimuti IX vahetuse väga normaalsed kasvatajad :)
Meil oli ühel ilusal päeval luuletuste kirjutamise töötuba. Mis nägi välja nii, et jagasin lapsed paaridesse. Neil tuli kirjutada paberile viis erinevat teemat, hiljem tuli valida välja üks, mis meeldis enim (ülesannet teadmata). Siis palusin neil kirjutada luuletuse vastavalt valitud teemale, mis koosneb kolmest salmist. Aega andsin selleks pool tundi. Tulemused olid uskumatud ja paitasid meie südameid. Siis kui lapsed toimetasid, otsustasime meie Maaritiga samuti olla luulelised ning siis valmis ka meie luuletus Armastus :) Lisan Teile ka ühe teise luuletuse, mis mind isiklikult puudutas ja mille kirjutasid Stig ning Elisa:

ARUSAAM

Kui olin ma väikene, sai alguse minu elu,
kui kasvasin, siis sain ma aru
ka armastus sündis minuga kaasa,
kuid ta ei tulnud üksi, ta võttis vihagi ka kaasa.

Kui esimest korda läksin ma kooli,
nägin ma teda,
kuid oli ka teisi, kes tahtsid teda.
Mu armastus kasvas tema vastu,
tema viha aga minu vastu.

Aja möödudes jäin ma vanaks,
armastust polegi enam vaja,
sest meil kõigil on üks saatus
armastuses ja elus on ainult üks vaatus. 

Ühesõnaga taaskord olid aktiivsed kaheksa päeva, kus nii päikene kui vihm meid saatis, kuid sellest hoolimata saime kõik tehtud ja rohkemgi veel ja hoidsime rõõmu. Peale laagrit olin muidugi paar päeva hääletu ja pilditu, kuid õnneks ajaga on taastumine lühem ning korjasin üsna kiiresti jalad taas alla ning asusin toimetama. Lõpetasin ära Mindfulness in Schools Project (MiSP) organisatsiooni poolt pakutud Mindfulness kursuse, mis oli ütlemata mitmekülgne ja kasulik. Ja oman nüüd ka vastavat tunnistust :) Juhhei! Taaskord natukene targem :) Lisan Teile siia ka ühe armsa video tänulikkusest. Soovitan vaadata!Peale selle leidsin aega, et kohtuda armsate inimestega, kes on nii ütlemata kallid ja paid! :) Ja ma ei saa taas mainimata jätta (kuigi mainisin seda ka Sulle endale), et olen nii uhke Sinu üle, kallis Kaja! :) Hoian Sulle ikka pöidlaid ja Sinu tugevus on mulle suureks eeskujuks ikka ja alati! :) Ikka vapralt edasi! Ja Emmakene on minu pisikene südamedaam, kes paneb ka kõige kurvema inimese alati särama. Tõeline päikesekiir! :) Ja pildil on veel Kaja kiisu Tõnu, kes demonstreeris vanas eas õpitud trikke. Ehe tõestus sellest, et kui piisavalt motiveeritud olla, siis on igas vanuses võimalik midagi uut õppida :)


Seega natukene olen ikka jõudnud toimetada enne veel, kui taas lähen... laste-ja noortelaagrid on nüüdseks seljatatud, aega on leitud, et kohtuda armsate inimestega, samuti olen võtnud aega iseendale. Võib öelda, et olen kenasti oma eesmärgid täitnud ning võin taas naasta oma koopaelu juurde Oulus, kus on siis vaja lõpule viia alustatu. Selle kõige juures olla tugev ning keskendunud, sest muudmoodi lihtsalt ei saa. Hoidke mulle palun ikka pöidlaid! :)


Kallistades,

ikka Jane :)

Comments