26.08 Isa sünnipäev - avastamas Eestimaad! :)


Palju õnne, edu ja armastust!

26ndal augustil oli minu isa sünnipäev ja otsustasime perega teda sellel aastal üllatada sedasi, et veedame ühe vahva päeva üheskoos. Mida vanemaks saadakse, seda hinnalisem ja väärtuslikum on ühisosa - koos veedetud aeg. Eriti kui inimesed on mööda maailma laiali. Selleks valisime välja erinevad sihtkohad, kuid alustan kõigepealt loomulikult tordiga :) Muudmoodi ei saa :) Otsustasin seekord taas katsetada ja valisin välja Domino juustukoogi. Olin seekord tubli ja jälgisin hoolega originaalretsepti, mille leidsin taaskord kokkama.ee koduleheküljelt. Siin see on: 


Põhi:

1pk (180g) shokolaadiküpsiseid 
75g võid

Kate:

800g toorjuustu, toasooja
200g valget shokolaadi
100g piimashokolaadi
1pk (75g) Domino küpsiseid

Shokolaadiküpsised tuleb purustada peeneks. Sulata või ning lisa segades küpsisepurule. Suru küpsisepõhi küpsetuspaberiga kaetud lahtikäiva koogivormi (22cm) põhjale.

Sulata shokolaadid. Mikserda toorjuust lahti ning lisa sulatatud shokolaad. Mikserda seni, kuni shokolaad on segunenud. Haki Domino küpsised väiksemateks tükkideks ning sega sisse toorjuustutäidisele. Aseta täidis küpsisepõhjale ning lase külmas taheneda vähemalt 4 tundi. Serveerimisel võib peale raputada kakaopulbrit, riivitud shokolaadi jne. Kuidas endale meeldib :)

Tulemus oli imemaitsev!

Nonii tort söödud oli aeg läbima hakata marsruuti, milleks olime esialgu mõelnud minna rappa ja siis loomaaeda. Küll aga rändamise käigus saime aru, et ilmselt loomaaed jääb järgmiseks korraks :) Ja alustasime rändamist Kakerdaja rabasse. Tee peale jäi meile A.H. Tammsaare muuseum, kuhu loomulikult pidime sisse kiikama :) Keegi ei olnud meist seal varem ju käinud, küll aga oleme usinasti raamatuid lugenud :) Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi taluelu ja A.H. Tammsaare kultuuri - ja kirjanduspärandit. Nad viivad läbi ka ekskursioone, programme, rabamatkasid ja erinevate sündmuste tähistamist. Rohkem infot leiab siit.  
Muuseum külastatud, seadsime teekonna taas Kakerdaja raba matkarajale :) See raba on Kõrvemaa üks suuremaid. Rabamassiivi suurus on ca 1000 hektarit. Rohkete laugastega maagilise kõrgraba omapäraks on raba kaheastmelisus ehk kahel erineval kõrgusel paiknev laukavöö. Enam infot leiab siit. Keset raba lamab Kakerdaja järv. Imeilus ja soovitan kõigil võtta aega ja minna kakerdama! :) Teekonda alustasime Noku lõkkekohast, nimi muidugi tekitas sügavat vaimustust :))

Loodusraja pikkus on 8 km ja teeb tiiru mööda ümber väikese ja suure Kalajärve. Suurepärane koht, et teha hingele pai! Peale meeleolukat kakerdamist otsustasime sõita vaatama Jägala juga. Oh aegu ammuseid, kui sai viimati seal käidud. Joa kõrgus on ligi 8 meetrit ja laius üle 50 meetri. Tegemist on kõige laiema loodusliku joaga Eestis. 


Peale seda käisime kõhtu täitmas Neemel ja viisime isa Malevlaste kokkutulekule Kadriorgu, kus hiljem selgus, et tegelikult ka mina oleksin pidanud minema :) Sai ka omal ajal Rapla malevas käidud, kuid millegipärast ei tundnud suurt kirge antud ürituse osas. Isa jäi aga väga rahule, mis ongi peamine! :) Sellega meie üsna seiklusterohke ja kaunis päev lõppeski. Siinkohal kiitus ja pai mu vennale, kes teekonna paika pani ja üldse sellele mõttele tuli, et seda kanti üheskoos enam avastada! Oli ütlemata tore ja meeldejääv seiklemine :) Sellised hetked on hindamatu väärtusega...


Olge ikka mõnusad ja nautige värvidemängu, mis tasapisi juba saabumas :)

Ikka ja alati Jane :)Comments