Positiivsed üllatused :)

Tere taas armsad lugejad :)Olen lõpuks ometi ületanud need korralikud külmakraadid, mis meid siin nädal aega saatsid. No polnud päeva, kus käre külm ei näpistanud ja hetkel -3 kraadi on kui suvesoojus -30 kõrval :D Paraku ei ole gripp mind veel täiesti hüljanud ja see on olnud uskumatult häiriv sõprus, mis meil temaga on. Ja ära ta ka ei taha minna! Küll aga tundub mulle, et tasapisi on mu enesetunne siiski juba parem, kuid hõisata veel väga ei julge. Loodame, et üsna pea ta siiski lahkub jäädavalt :)


Paraku pole ma soovinud lihtsalt kodus olla ja haiget mängida. Tean, et see on nii vale kui võimalik ja ärge palun ise seda järge tehke! Kuid mul on sellele omamoodi vabandus, sest ma ei taha üksi olla... Olen viimasel ajal end jube abitu ja nõrgana tundnud ja eriti kui see viirus mulle kallale tuli, seda enam. Siis otsustasin, et püüan kõigest hoolimata käia loengutes ja viia läbi ka minu enda tegevused. Sellegipoolest olin endaga aus, et kui ikka ei jõua, siis tuleb siiski võtta rahulikumalt...nii ka tegin :) 
See nädal on olnud üllatusi täis, peamiselt positiivseid :) Kurvema poolega olen nüüd tegelenud ja pisut raputasin end, et on aeg end kokku võtta ja edasi liikuda. Inimesed ilmselt jäävadki tulema ja minema, ning ühtepidi on see normaalne nähtus, millega lihtsalt tuleb leppida... küll aga need, kes päriselt hoolivad, nemad ka minu elus koha leiavad ning nii lihtsalt ära ei lähe :) Mingit muud trikki siin ju ei olegi :)
Alustan siis sellest, et sain nüüd teada, mida tegema hakkame järgmise käsitöö kursuse käigus. No ja siit see tuleb! Mina Jane Peets õmblen lasteriideid ja siis ka iseendale midagi. Halleluuja eksole! Kõige rohkem sai nalja esimesel tunnil, kus tutvusime õmblusmasinatega :D Sellest ilmselt tuleb väga piinarikas koostöö, kuid pean mainima, et omamoodi on see ka põnev. Otsustasin teha lühikeste varrukatega pluusi väikesele poisile (valminud lasteriided saadetakse hiljem Afrikasse). Tundus lihtsam variant, kui teha kleiti või pükse. Siinjuures võin muidugi rängalt eksida, kuid eks see protsessi käigus selgub. Mind on järgmisel tunnil ees ootamas õmblusmasina kasutamise test, milles esimesel korral põrusin :D No need niidid läksid kõik sassi ja riie jäi masina vahele ning lõpuks ma juba tundsin, et palun lihtsalt laske mind koju, sest mõned asjad pole mõeldud kasutamiseks kõigile :D Ma veel ei anna alla ja nüüd sellel nädalal käin natukene harjutamas, et siis testist ikka läbi saada. Eks hoian Teid protsessiga kursis ja palun hoidke mulle pöidlaid :) Viimasel ajal on mu enesekindlus korralikult kannatada saanud, sest pean tegema asju, milles end kohe üldse kindlalt ei tunne :)
Jätkame positiivsete üllatustega....Nädala sees saadeti mulle sõnum, kus öeldi, et minu lause on valitud Erasmus+ plakatile, kuna see sai kõige enam hääli :) Siinkohal aitäh kõigile, kes hääletasid :) Ning soovitan siiralt Erasmus programmi võimalusi kasutada, sest see tõepoolest annab suurepärase võimaluse avastada ja õppida midagi uut :) 


Järgmine üllatus ootas mind ees, kui kohtusin oma Tuglase Jututoa inimestega. No nii tore oli neid taas näha! Eelmisel aastal ma käisin välja mõtte, et ehk on võimalus korraldada eesti keele kursust - Ring Ümber Eesti, mis on pisut teistsuguse väljundi ja konseptsiooniga. Mõte oli tutvustada Eestimaa erinevaid linnasid ja kursuse lõpus korralda reis Eestisse. Mõte sai ka koos Erjaga paberile pandud ja ka esitletud Oulu Opistos ( www.opistopalvelut.fi ), kuid see oli staadiumis, kus kõik oli ebamäärane. Neljapäeval sain teada, et kursus on juba välja reklaamitud, mõte meeldis kõigile väga ning meie saame organiseerima hakata :) Ütlemata tore uudis tegelikult, sest mul on koguaeg olnud soov elavdada Põhja-Soome ja Eesti vahelist "sidet"... sest Tallinn pole Eesti ja Helsingi pole kogu Soome. Mõlemas riigis on veel palju enamat peidus :) Sellel laupäeval on tulemas kursust tutvustav päev :) Loodame, et läheb kõik hästi ja inimesed aktiivselt registreerivad end :)

https://www.opistopalvelut.fi/oulu/course.php?l=fi&t=18826
Tõin Eestist endaga mõned infovoldikud :)

Ja järgmine vahva uudis selgus, kui käisime lastega Oulu Raamatukogus (http://www.ouka.fi/oulu/library/home). Otsustasin, et oleks tore meie Oulu Vallutajatega uurida, missugused laste- ja noorteraamatud raamatukogus on. Tuli välja, et neil on üle 150ne erineva raamatu ja lisaks veel CD-d. See oli väga armas üllatus! Lisaks on tulemas ka Eesti Keele Päev ja selle auks nad tellivad raamatuid veel juurdegi. Nii tore! 

Proovisime esimest korda "selfie-kepikest" :)
Lastele jäi ülesandeks valida endale sobiv eestikeelne raamat ning see läbi lugeda ja teistele hiljem esitleda. Tähtajaks on alles märts, mille nad ise valisid :) Seega saab põnev olema ja loodan, et neil endil ka :)
See pole veel kõik...üllatused jätkuvad :) Sellel nädalal avati meie ülikoolis uus väga suur õpperuum, mis võimaldab individuaalselt kui ka meeskonnas töötada. Lisaks sellele on sinna rajatud erinevad õppimise teemalised kohad (näit. Mindfulness, Creativity, Collaboration, ICT etc.) Eelmisel aastal jõime sõbraga kohvi ning tulime mõttele alustada Mindfulness programmide loomist...taaskord oli kõik mõtte tasandil ja mõtlesime luua programme erinevatele sihtrühmadele (eraisikutest kuni koolideni). Otsustasime, et võtame seda hästi rahulikult ning loome tasapisi, mis oleks jätkustuutlik ja põnev, et seda alles sügisest siis esitlema hakata. Juhtus aga nii, et kui ülikoolis avati uus õpperuum, siis mu sõber ütles, et neil on ka Mindfulness õpikoht. Ise oli ta pisut ärritunud, et keegi on meie mõtte nii öelda ära võtnud ja seda teostama hakanud. Mina aga sellepeale, et lähme ja uurime asja :) Mõeldud ja tehtud :) Palusin kohtumist inimesega, kes oskaks mu küsimustele vastata ning õnneks saime ka kohe jutule. Küsisin siis, et kes on see tore inimene, kes töötubasid läbi viib ja milline on üldine tundide sisu? Selle peale ta vastas, et kahjuks nad pole veel inimest leidnud ja alles otsivad. Endal neil paraku puududvad kogemused selles vallas. Mina muidugi kohe sõnasabast kinni ja tutvustasin end kui potensiaalset tulevast töötubade läbiviijat. Silmad meil mõlemal säramas lubasin saata enda poolse versiooni ettepanekutega ja oodata siis nende vastust :) Oeh, see oleks lihtsalt nii tore algus minu edasistele plaanidele, kui see nüüd peaks hästi minema. Plaan, mille koostasin on tõesti põnev ja mitmekülgne :) Taaskord palun Teie pöidlaid ja häid soove! :)

Kohe varsti ongi valmis :)


Jätkame üllatustega... Üks suuremaid ja armsamaid on, et jätkame mu imeilusa Emmaga ikka Skype tunde. Kui alustasime ei osanud arvata, kuidas me saame hakkama, kuid nüüdseks juba peaaegu üle poole aasta tegutsemist on meile mõlemale olnud kasulik ja ühtlasi ka lahe :) Kirjutame, loeme, joonistame ja lobiseme niisama elust :) Need hetked on tegelikult mulle endale nii olulise tähendusega, sest olen loonud enda ümber maailma, kus valitseb üsna tugev ebastabiilsus ja ka teadmatus tihtipeale. Kui mul on võimalus töötada endale tuttavas keskkonnas või inimestega, kellega mul on eelnev siiras ja soe kontakt, siis see toob ütlemata palju energiat ja rõõmu :) 

Meie iga pühapäevane Skype's õppimine :)

Ühesõnaga loodan, et kõik läheb hästi ja palun hoidke pöidlaid :) Nagu näete ka ise, siis mu elu on pidevalt täis muutusi ja stabiilsus kui selline on vahel vägagi küsitava tähendusega. Samuti pean tunnistama, et mul on meeletult palju veel õppida ja areneda. Need tegevused, millesse olen hetkel panustanud on minu teekonnal mind toetanud just eelkõige isiksuse kujunemisel. Mitte keegi meist ei ole täiuslik, nii ka mina...ja nii kaua kuni ma lennata ei oska, olen ja jään lihtsalt inimeseks, kes püüab jagada, toetada ning leida pisikesi hetki, millest rõõmu tunda :) Nagu näiteks täna kui läksin oma "Relaxing Sunday" tundi, siis nägin oravat, kes kukkus ladva kõige kõrgemalt puuoksalt alla ja peadipidi lumehange. Käis tugev raksatus ja see armas loomakene sukeldus allapoole :D Lumehangest, aga veetlevalt kalpsas edasi nagu midagi ei oleks juhtunud :) Oli see vast vaatepilt, kuna kõik käis nii kähku, siis ma kahjuks ei saanud hetke jäädvustada. Aga minu suureks sooviks on alati olnud näha päris lendoravat, nüüd vähemalt pool minu unistusest täitus :D

Soovin Teile imeilusat nädala algust ning leidke siiski igas päevas midagi ilusat, kasvõi midagi imepisikest. Kui päev on alanud positiivse mõttega, siis ei saa ju päev halvasti minna :)

Kui keegi teine pilti ei tee, siis tuleb ise teha :)))

Alati Teie Jane :)

Nii heas kui halvas :)

Comments