Tervitus kaugelt :)


Tervitus Teile siit müstilisest Indiast!

Olen nüüd nädal aega olnud õpilane maailmas, mis tundub kui unelm. Mul on väga raske sõnadesse panna seda, mida siin kogen. Tegelikult on seda praktiliselt võimatu teha. Sellepärast olen rohkem pildimaterjalile seekord keskendunud.
Võin öelda, et ma ei oleks kunagi osanud arvata, et sellest võib saada midagi, mis on minu elu üks väärtuslikumaid õppetunde. Seda absoluutselt igas mõttes.

Minu joogatunnid algavad iga päev varahommikul 5.30 ja päeva lõpetame 21.30. Päevad on seega väga intensiivsed ja jõuvarud on nii vaimselt kui füüsiliselt kogu aeg töös.
Kursuste all ei pea ma silmas ainult füüsilist poolt, vaid ka vaimseid loenguid (anatoomia, psühholoogia, filosoofia, ajalugu jne. ). Lisaks otsustasin õppida ka Reikit. (Reiki on jaapanlase Mikao Usui poolt 20.sajandi algul välja töötatud vaimne tehnika, mis selle praktiseerijate väitel aitab parandada inimese vaimset ja füüsilist seisundit nn energia(te)ga manipuleerimise abil käte pealepanemise teel.) Reiki kursused on vabal tahtel ning n.ö lisana. See tähendab seda, et minul vaba päeva kui sellist ei ole, sest Reiki üks osa kattub vaba päevaga :)
Täna ongi siis meie esimene vaba päev :) :) Paljud lähevad randa ja kohalikku linna kolama, kuid mina ja mõned kursuslased otsustasime siis Reikit õppida :) Küll ma jõuan veel terve oma elu rannas olla :)
Inimesed on siia kogunenud üle maailma ja meid on 24. Erinevate vestluste käigus (vastates küsimusele, kuidas Sa selle koha leidsid?) oli enamasti vastuseks kogemata. Juhuseid kui selliseid ei ole olemas, seda teame me kõik, kes me siin oleme ja ilmselt oli meil kõigil vaja olla siin täpselt sellel ajal ja täpselt nende inimeste keskel :) Kõik juhtub elus põhjusega.
Inimesed Indias on samuti heasüdamlikud ning hoolivad. Mulle meeldib neid kutsuda omakeeli murjamiteks ( see on hellitusnimi) :) :) Kultuurilised erinevused on väga suured võrreldes riikidega, kus olen eelnevalt käinud. Ühe suurima erinevusena tooksin välja, et siinsetel inimestel ei ole oluline niivõrd väline, vaid pigem keskendutakse sisemusele. Kui ma lennujaamas kohtasin ühte tütarlast, siis tuli meil taaskord jutuks vabadus. Ka tema ütles, et sooviks samasugust vabadust nagu on seda meil. Meil oli väga huvitav vestlus sellel teemal. Ma ütlesin selle peale, et meil on vabadus, kuid me ei oska sellega mitte midagi peale hakata. Inimesed ei oska enam elada ja isegi mitte iseendaga hakkama saada, rääkimata siis teistest. Väärtused on paigast ära ning enamus inimesi elab selleks, et oma elu n.ö ära elada vastavalt ühiskonna poolt kujundatud eeldustele.  Tema ütles, et siin on aga olulisel kohal perekond, usk, väärtused ja põhimõtted. 
Meile tunduvad need kohati ranged ja piiritlevad. Kuid siiski kõige selle juures siinsetel inimestel silmad säravad ja nad tunnevad endid hästi. Loomulikult on paljude inimeste jaoks üheks suurimaks teguriks siin maailmas ka päike, mis annab energiat, positiivsust. Pigem on see meie kahe kõrva vahel rohkem kinni :) Me peame õppima ellu jääma erinevates keskkondades ja see on võimalik, on alati olnud :)
Mis on siis õige? Usun, et  siinkohal peab igaüks leidma enda jaoks selle kõige "õigema", et jääda ellu rõõm südames ja sära silmis. 
Pean veel mainima, et India köök on uskumatult hea ja nii paljude võimalustega. Siin olles mõistsin, et tegelikult Lõuna-Korea vürtsikad söögid ei ole absoluutselt minu armsale kehale mõeldud.
Nii siis ongi...mul on südames tegelikult ääretult hea meel, et mingis osas saan seda kõike Teiega jagada. See on midagi, mis muudab minu elu väga palju... ma lihtsalt tean seda. Üks uks viib teise ukseni ja ma tänan oma ema, kes mind kõigele vaatamata kogu oma hingest toetas, kui oma "katkise minaga" selle otsuse vastu võtsin, otsides üle maailma erinevaid võimalusi ja leides koha siin Indias.
Usaldage ja kuulake oma südamehäält, see juhatab Teile õige tee...Mõistusel laske vahelduseks lihtsalt puhata... Uskuge mind, see on lubatud!


Kallistan Teid siit kaugelt!

Südames alati Teiega :)

Jane
Comments