31.10

Sattusin hoogu ja püüdsin Teile oma tegemisi piltide näol esitleda :)
Olen nüüd oma pisikesest augukesest välja roninud, see tähendab seda, et taaskord on silm säramas ja tahtejõud olemas :) Sellele aitas nii palju kaasa see, kui mulle üks päev helistati, et minuni on jõudnud pakike. Minu vanemate poolt saadetud pakike. Te ei kujuta ette ka mis tunne see oli, nagu pisikene laps jõulupakki avamas. Kuna olin neile oma soovid eelnevalt teada andnud, siis sisu oli mul enam-vähem teada, kuid sellest hoolimata oli niii tore! Ma palusin PALJU shokolaadi!! Kui pakike avanes, siis oli tuba shokolaadi lõhnaline...oeeh süda oli soe ja meel oli hea! :) Eesti shokolaad on maailma parim!!! Ma ei olnud kade seda ka teistele jagama, suure uhkusega :)
"Lapsed ülikoolis" projekt mul õnnestus. Jäin rahule, loomulikult oli asju, mida oleks saanud paremini teha, kuid lastel silmad särasid ja see on peamine :) Järgmisel päeval käisime ka kiriku kogukonnaga väljasõidul ja ütlen ausalt, et jube hea oli natukeseks eemale saada. Värskendav :) Koolinädal oli täis grupitöid ja siiski pusin siin siiani korea keelega. Olen omadega juba üsna maha jäänud ja neil juba uus õpik käsil... aga ma siiski püüan. Küll oma teid pidi, aga siiski püüan :)
Eelmisel reedel tulid meile külla teised tüdrukud, kes samuti selles projektis osalevad. Kaks soomlannat ja Austria tüdruk Seoulist. Triin Eestist tuli laupäeval. Meile korraldati Seonami templi külastus, kus ööbisime ühe öö. Hästi vahva oli! Nagu ma ka Triinule ütlesin, kui talle rongile vastu läksin, et uskumatu tunne oli telefonis eesti keelt rääkida. Laused olid segased ja sõnad ei tahtnud suust välja tulla :D Täiesti veider :D
Kuna see oli vabatahtlik, siis kõik projektis olevad õpilased ei võtnud sellest osa, kuid sellest hoolimata oli meil väärt ühine kogemus :)
Olen alati olnud budismi huviline, sest mulle meeldivad nende tõekspidamised. Tunnistan ausalt, et tempiĺis olles tekkis mul pisikene konflikt iseendaga. Ei oskagi seda kirjeldada...sest mulle tundus nii tõsiselt millegi uskumine ja pidev palvetamine kellegi nimel kuidagi väga kauge... Ma austan seda, seda kohe kindlasti, kuid see oli minu jaoks võõras ja hirmutav.
Piltidelt võite näha, et meil on siin imekanis sügis! Mina olin kindel, et kuna tempel asub mägedes, siis on seal kindlasti jahe. Toppisin endale selga kõige paksemad riided ja jalga talvesaapad, mis vanemad mulle saatsid. Ma tahtsin otsad anda :D Ilm oli imeline ja väga soe :D Tundsin ennast tõelise Eesti eskimona keset Korea metsi ja niii palav oli :D Meie programm algas kohe kui sinna jõudsime. Kõigepealt näidati meile meie ööbimispaika,kus vahetasime riided. Sellele järgnes tseremoonia ja ümbruse tutvustamine. Kõige rohkem oli meil kahju sellest, et kogu programm oli korea keeles, mis tõttu ei saanud me täpselt aru, mis midagi tähendab...Siis oli meil õhtusöök ja peale seda traditsiooniline tee joomine,kus sai küsimusi esitada.Kahjuks oli ka see ainult korea keeles. Mina soovisin teada, et kui palju munki elab selles templis - vastuseks sain 40. Teiseks uurisin ka seda, et kui populaarne on hetkel veel budism Koreas- vastuseks sain et number 1, teisel kohal on kristlus, mis üha enam ja laialdasemalt leiab siinkandis populaarsust.
Kell kaheksa läksime juba tubadesse ja tuttu :) Öösel kell 3.30 osalesime palvusel, mis kestis keskelt läbi tund aega, siis läksime jälle magama :) Ärkasime ja oli hommikusöögi aeg. Sellel oli oma tseremoonia ja tähendus. Söödud - saime jälle tunnikese magada :) Ärgates läksime järgmisele tseremooniale,kus selgus et tegemist on matuse talitusega. Koreas on kombeks peale surma 49 päeva hiljem viia läbi tseremoonia mälestamaks inimest. See oli väga huvitav kogemus...
Peale seda pakkisime asjad kokku, koristasime toad ja asusime tagasi teele. Soome ja Austria tüdrukud läksid kohe Seouli, kaasa arvatud ka minu toakaaslane. Triin Eestist, aga jäi üheks ööks minuga :) :) Tegime kanaõhtu :D Sõime kana korea moodi - te ei kujuta ette ka, kui hea see siin on :D Tundsime endid lihtsalt hästi :) Täna saatsin Triinu rongile ja otsustasin kodus püsida ja lihtsalt magada. Isegi kooli ei jõudnud, kuid seda oli ausalt mulle vaja :)
Kogun energiarakukesed kokku, et nädal tegusalt vastu pidada, sest olen üksi :)


Võtke natukene aega ja jalutage looduses. Teate kui ilus kõik tegelikult on! Eriti värvid kaunis sügises. See on uskumatu, aga meie pisikesel Eestimaal ja Koreal on tegelikult väga palju ühist :)

"Everyone must take time to sit and watch the leaves turn"
Elisabeth Lawrence

Looduses on oma jõud :)
Kallistan Teid ja nautige Eestimaa shokolaadi! :)


Teie Jane

Comments