Lõuna-Korea...

Olen siis taaskord kirjutamas, kuid seekord on sihtpunktiks Lõuna-Korea.

Nüüd võib siis öelda, et kõik on vist tehtud ja olen reisiks valmis.

Kõige suuremaks mureks sai siselennu pileti broneerimine, mis vahepeal tundus lausa täitsa võimatu missioonina, kuid tänu meie peretuttava Ennu abile saime selle probleemi lõpuks lahendatud.

Kuid suutsin leida soodsad lennupiletid siselennuks Korea leheküljelt: http://www.koreanair.com , ehk on kellelgi tulevikus sellest infost kasu :)

Viisa vormistasin Helsingis, sest seal asub lähim Lõuna- Korea saatkond. Aega võttis see 10 päeva ( koos kohalkäimise ja posti kätte saamisega). Tegime vennaga kahekesi ühepäevase turismireisi Soome :)

Tegin ka Korea ülikooli poolt nõutud vaktsiinid (A-hepatiidi), sest B-hepatiidi süstid olin põhikoolis saanud ja nõutud analüüsi (E-hepatiidi analüüsi ma ei saanud teha, sest Eestis ei ole see võimalik), kuid loodan, et sellest ei teki probleemi. Mina, kes ma tõesõna torkimist ja nõelu kardan, suutsin kõige juures ennast ületada ja ellu jääda :)

Kuid kuhu ma siis lähen?

Seekord on missiooniks õpingud Sunchon National University's

Teemaks on Global Education ja saadetud valikute seast valisin endale ained (tegelikult kõik, mida valida andis) :

Cultural experiences in Regions
Korean reading and writing 1,2
Korean conversation 1,2
Culture and education in globalised world
Education and ICT
Educational methods and materials
Educational practicum (praktika, mis hõlmab alg- kui põhikooli)
Community service in Education ( see kursus hõlmab vabatahtliku tööd kogukonnas kui ühiskonnas ja praktikat hoolekande asutuses)


Homme tuleb selgelt ja kindlalt orienteeruda lennujaamades - sõidan Eestist Soome ja sealt Souli ning siselennuga siis Yeousu lennujaama, mis on minu tulevases kodulinnas. Vahepeale jäävad lennujaamades paari tunnised istumised ja üks bussisõit Koreas (rahvusvahelisesest lennujaamast siselendude jaama).
Tundide arvu ma ei ole soovinud endale selgeks veel teha, sest ei soovi ennast traumeerida :)
Kohal peaksin olema oma linnas 17 august kell 18.05.
Kuulsin, et arvavasti on mul au olla samas lennukis ka meie sporditähe Gerd Kanteriga, kes sõidab samuti Souli. Eks siis homme ole seda näha.

Tänan ikka oma perekonda, kes nii vahvalt kogu sündmusele kaasa on elanud ja mind sellel teekonnal toetanud. Samuti kõiki armsaid inimesi!!! AITÄH!

Ütlen ausalt, et täna tuli ka esimest korda pisikene närv hinge - hakkab vist lõpuks asi kohale jõudma. Illusioone kui selliseid ma endale ei ole tekitanud, sest eks kohapeal alles näeb, mis mind reaalselt ootab ja mismoodi kõik välja hakkab nägema.

Hoidke aga palun pöidlaid, et oma pisikese orienteerumise võimega siiski sihtpunkti jõuan.
Seal peaks mind ees ootama keegi, kes viib mind minu "uude koju" :)


Teie Jane :)


Comments

 1. Kulla Jane, muudkui hoiame pöidlaid! Kohale jõuad kindlasti, selle pärast ära üldse muretse. Ja kui seal olles tabab sind vahepeal kurbus ja igatsus, siis ka see on normaalne ja läheb üle. Sedavõrd pika sõidu ajal on ikka see kuldreegel, et alguses on jube huvitav ja eufooria, kõik on lahe. Siis tuleb kurbus ja nukrus, sest saad aru, et nii nüüd jääb pikemaks ajaks. Ja siis tuleb leppimine ja koduselt tundmine - see on vaat et kõige vahvam osa!

  Järsku me oma rännakul jõuame ikkagi Sulle ka külla, näis.. Hoiame ühendust!

  Pai,
  Krissu ja Tiit

  ReplyDelete
 2. Krissu ja Tiit,

  te olete äraütlemata armsad!!!! Aitäh Teile!!! :)

  Kui Teil vähegi võimalust on, siis tõesti andke aga mulle teada ja kui on tarvis infot või on muid küsimusi, siis samuti :) Ehk saan Teile Teie rännakutel kasulik olla nõu ja jõuga või küsida kohalikelt :)

  Te olete ikka tublid!!!

  Jane

  ReplyDelete

Post a Comment