30.08 Nüüdseks on koolitee alanud...

Tervitus koolijüts Janelt!

Kõigepealt soovin meile südamest õnne uue/vana riigipea valimiste puhul! Siit kaugelt seda kõike jälgides tundub, et tsirkust ja leiba Teile pakuti :) Olles aus, siis minu eluteed kahjuks see valik hetkel kuidagimoodi ei mõjuta, kuid seda ma ütlen, et Tarand on minu silmis väga lahe mees! :) Müts maha! :) Teema lõpetatud.
Eile ehk siis 29 september alustasin ma oma õpinguid Sunchon National University's. Esimeseks loenguks kell 09.00 oli korean reading and writing. Uuuh..nonii... polnud kerge see esimene 4h tunnine loeng minu mõistusele :D Kõigepealt otsisime me Theresaga ruumi, kuhu me siis sellel päeval pidime ennast istutama. Ruum leitud, sisenesime tasakesi klassiruumi. Meile vaatas seal vastu palju (u. 15) üllatunud nägudega üliõpilast ja õpetaja. Istusime kõige tagumisse ritta, sest seal tundus kõige turvalisem :) Õpetaja hakkas rääkima ja meie üllatuseks absoluutselt mitte ühtegi inglise keelset sõna ei tulnud tema suust :D Tundsin, et olen eksinud inimhing, kes otsib koduteed...Kuna meiega liitus ka minule õnneks üks tuttav nägu filipiinlanna näol (Rachel), siis tema sositas mulle, et see õpetaja räägib ainult hiina ja korea keelt ning on üldse üks keeruline frukt. Rachel kordas kursust, sest eelmisel korral ei suutnud ta absoluutselt mitte midagi aru saada ja õpetaja oli võtnud seisukoha, et ta on vaid segav faktor :D Nüüd oli neil taas meeldiv taas kohtumine :D Ühesõnaga istusime siis kolmekesi tagareas, Rachel meist kõige taibukam...
Tuli välja, et kursusel on enamus hiinlased, kaks vietnami tüdrukut ja siis meie kolmekesi. Enamus on kursis natukenegi korea grammatikaga ja on seda õppinud eelnevalt. Rachel on ka kokku puutunud, Theresa on õppinud pisut jaapani keelt ja siis MINA, kelle jaoks tundus kõik kui puhas kunst :D Õpetaja jagas siis meile töölehed ja alustasime nende täitmist. Jumal tänatud, et Rachel minu kõrval oli - ta kogu oma südamega püüdis mind aidata ja ma isegi sain natukene aru :D Kogu 2h vältel tegin ma SUURE avastuse. Theresal ehk siis Austrial puudub õ- täht tähestikus ja Rachelil (filipiinlannal) puudub oskus hääldada Ü tähte :D Selle avastuse tegin ma erinevate korea tähtede hääldamisel, mis oli üheks ülesandeks - minul, aga on hääldustega lihtsam - kõik tundus tuttavam. Kuid oi kui naljakas oli, näha Racheli ja Theresa nägusid õ ja ü tähe hääldamisel :D Ma aitasin neid ja nüüd harjutame juba tihedalt! Rachel aitas mind jälle töölehtede täitmisel, sest see ei olnud minu jaoks kõige lihtsam tegevus.
Iga 45 min järel oli meil 10 min paus ja saime hinge tõmmata. Mõistus sai nendel hetkedel puhata...
Peale 2h korjas õpetaja oma asjad kokku ja lahkus, sisenes uus õpetaja. Küll see oli lahe naine!
Elujõuline,särav ja oskas ka inglise keelt! :) Nüüd hakkas meil korea keele lugemise loeng.
Tema esimene tegevus oli meie lahutamine, siit algas minu üksik teekond hiina poisi kõrval, kes ei rääkinud inglise keelt :D Õppisime ühte laulu, üksteise nimesid ja tähestikku.
Ühel hetkel, aga kadus minul absoluutne pilt, MA TÕESTI EI SAANUD MIDAGI ARU! Minu armas hiinlasest poiss (kes oli muide väga nägus), avastas selle. Võttis oma pastaka pani selle minu töölehele ja pomises midagi ning ootas, et ma hakkaksin hääldama. Kirjutas ka veel midagi mu töölehtedele. Nii ma siis tegin...hääldasin tähti, tema aga vedas oma pastakat edasi. Lõpuks tõstis pöidla (tähendas vist, et korras) ja ma sain järje tagasi :D See oli vapustav! Pilt selgines kohe kordades. Olin talle äraütlemata tänulik, ausõna!
Pole lihtne omandada korea keelt, aga jube põnev on! Kuigi see tunne, et midagi ei saa aru, ei ole just kõige meeldivam...kuid kui on tabamas tunne, et ma saan jälle aru, siis on see meeli ülendav!
Reedel siis on ootamas meid taaskord uus ja huvitav päev korea keelega :)
Peale seda loengut lubasime endile lõuna - kõht oli nii tühi! Lõunaks on siin kõikidele tudengitele mõeldud kindel aeg...sellel ajal loenguid ei toimu.
Siis oli meid ootamas Instructional Media and methods in Compter education. Selles loengus oli meiega palju korealasi. See on suurepärane võimalus neil praktiseerida inglise keelt. Loeng on inglise keeles ja mõistsin, et tegelikult on see neile väga keeruline. Õppejõuks on meil Ms. Heeok, kes on computer education'i õppejõud ja juht. Temaga on meil veel loengud nagu development of educational contents ja culture and education.
Väga tark naine!
Pean ka vahele kirjutama, et see nädal on sisseelamise nädal ning enamasti me tutvustame endid ja tutvume kursuste eesmärkide ja tegevustega, mis on plaanitud. Rõhutatud on, et oluline on kohaolek, samuti tähtaegadest kinnipidamine.
Väike tähelepanek veel, alati võib õpetajale helistada, kui on muresid/küsimusi. Õpetajad väga lahkelt jagavad oma telefoni numbreid. Mulle see nii meeldib! :)
Täna oli meil development of educational contents, kus me tegime tutvustavaid lühiklippe. Moodustati grupid. Kuna neil on siin igal üliõpilasel peaaegu smartphone'id (ma isegi ei tea, kas kirjutasin selle nime õigesti :)), siis sellega tegime video. Grupis oli u. 5 inimest ja igaüks rääkis minuti endast. Minu grupi kaaslaste seas oli taaskord pisikesi keelebarjääriga seonduvaid tõrkeid, kuid suutsime need kuidagimoodi ületada :) Eks nad ole sellised häbelikud ja kardavad, et ei oska inglise keelt. Taaskord siis julgustan, et ei ole hullu midagi ja rääkima peab :)
Vahepeal käisin ka jõusaalis. Jõusaali kohta veel nii palju, et ega see siin tüdrukute seas populaarne ei ole. Olin ainus naissoost isik noormeeste keskel. Tüdrukud vist eelistavad hüppenööriga hüppamist :) Olgu noormehed - Eesti poistel on kordades rohkem jõudu, kui siinsetel noormeestel :D Uskuge mind! Pisikene kompliment Teie kapsaaeda :)
Siis oli meil 19.40 uus loeng culture and education.
Kahjuks oli meid vähe kohal selles loengus, sest kellaaegadega oli probleeme. Kui aus olla, siis ka mina jooksin sinna loengusse otse dushi alt :D Theresa avastas, et kellaaegu oli vahepeal muudetud :) Kuid see loeng tuleb väga põnev! Selles loengus on meil kaks filipiini samuti, mis tähendab, et saab ka nende riigi kohta enam infot.
Üldiselt on siiski meil palju grupitöid, individuaalset tööd, erinevate allikate lugemisi ja anname ka ülevaate enda riikides toimuvast. Tegemist ja toimetamist on, kuid siiski on põnev, sest loengud on ülesehitatud sisukalt ja väga erinevate tegevustega. Mis mulle veel meeldib, iga loeng on ülesehitatud nii, et erinevad asjatundjad tulevad rääkima - kes siis omakorda meiega tegelevad. Põhirõhk on programmidel, süsteemidel ja tehnoloogial.
Õnneks ei ole peamisel õpetamismetoodika niivõrd erinev sellest, mis ma Eestis olen kogenud. Võib olla tuleneb see sellest, et Ms. Heeok on palju kokku puutunud erinevate õpetamisstiilidega...samuti ka Euroopas õpetatatavaga.
Sellised on olnud kaks päeva siin...olen väsinud :) Koostasime just hetk tagasi ka tunnikava homseks praktikaks. HOMME ON MEIL ESIMENE PÄEV LASTEGA!
Kuna minu eriala on algkooli õpilased (1.-6. klass) ja Theresal on gümnaasium, siis peame me leidma kuldse tee, et õpetada 14 aastaseid korea lapsi. Juba on ka pisikesi erinevusi tekkinud meie vahel, kaks siiski tulevast õpetajat :D Kuid leidsime hetkel kuldse kesktee...panime paika tunnikava, kuna tema õpib inglise keelt eraldi ainena, siis mina omaltpoolt pakun erinevaid võtteid ja võimalusi, tema aga teadmisi. Loodame, et kõik toimib - ka meie ühine koostöö, sest sellest saab kõik alguse :) Kuid seda saab alles homme näha...


Nüüd siis koolijüts Jane läheb magama...

Soovin Teile kõigile alanut kooliaastat! Nautige, õppige ja mis kõige tähtsam - säilitage rõõmsad silmad!! :)


Jane :)


Comments