Sissejuhatuseks...

Tere tulemast :)

Suutsin siis kokku meisterdada blogi, mida olen valmis Teiega jagama.

Blogi mõte on eelkõige see, et anda enda tegemistest teada inimestele, kellele see korda läheb ja soovist Teiega sellel moel sidet pidada.

Püüan anda endast parima, et anda Teile ülevaadet sellest, kus ma olen ja mida ma parasjagu teen.

Natukene siis lähemalt, mis siis juhtuma hakkab...

Kõik see sai alguse kevadel, kus võtsin oma pisikeses peakeses vastu otsuse, et aeg on leida endale väljakutseid väljaspool Eestit. Mõttega harjunud - asusin tegutsema.
Panin paika enda jaoks ka mõned kriteeriumid: huvitav, arendav, seotud õpingutega. (Viimane tegur oli väga olulise tähtsusega).

Leidsin enda jaoks kaks suurepärast võimalust:

Kõigepealt kandideerisin konkursile, mille korraldas Eesti Noorsootöö Keskus koostöös Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumiga osalemiseks rahvusvahelisel noortevahetusel Jaapanis.

Peale esimest kandideerimist potsatas järgmine võimalus Tallinna Ülikooli poolt korraldatud konkursil õppimaks sügissemestril Lõuna-Koreas.
Mõtlesin, et mis seal ikka - proovida tasub ja pakkumine oli ülemõistuse huvitav ning sobis täpselt minu kriteeriumidega.Mõeldud - tehtud!

(Palun ärge arvake, et kõik need protsessid loomulikult nii lihtsad olid,kui ma ennast siin hetkel väljendan, kuid säästan Teid üksikdetailidest) :)

Minu üllatuseks osutusin mõlemas kandideerimises valituks.
Nii siis ongi, et 2.-20 juuli olen Jaapanis ja 15.august lähen sügissemestriks õppima Lõuna-Koreasse.

Sellest ka blogi olemasolu ja soov Teile edasi anda osakest sellest, mis saama hakkab.

Alustame siis kõigepealt Jaapanist...


Teie JaneComments