Liikumine :)

Liikumine…

Nüüd siis oleme taas liikumises. Ootamas on Hiroshima ja Tottori külastused.

Sinna sõidame rongiga koos dominikaanidega.

Jordaanlased ja Laose inimesed läksid üheskoos siselennuga Hakodate linna.

Eestlased ja dominikaanid külastavad Hiroshima ja Tottori linna.

Eilne päev (10 juuli) möödus kui linnutiivul. Hommikul oli meil kohtumine ja jaapanlased selgitasid meile Hiroshima ja Tottori plaane, samuti jagasid mõningaid teadmisi, mida peaksime teadma kui ööbime peredes. Meil on programmis ööbimine jaapani perekonnas 16-17 juuli. (Perekonnad kus me elama hakkame on meile üllatuseks) J

Kuid mida siis pidime näiteks meelde jätma: Majja sisenemisel võetakse jalanõud ära. Tualettruumi külastataskse sussidega, samuti on jaapanlastel olemas kuumad vannid kodudes, kus on traditsioon igapäevaselt käia. Ennem pestakse suurem mustus dusi all maha ja peale seda minnakse kuuma vanni.

Loomulikult ka elementaarsed viisakusreeglid, näiteks ennem söömist soovitakse „Itadaki-masu“, mis tähendab tänu toidu eest ja hakkame sööma.

Peale sööki „Gochiso-samadeshita“, mis tähendab tänu söögi eest.

Enamus pered söövad pulkadega, kuid kui soovi võib küsida ka nuga/kahvlit. Õnneks olen siin oma värisevate kätega suutnud mingisuguse tehnika selgeks saada pulkade kasutamisel J Veel on vaja lihvida oskust saada kausist ka kätte viimased riisiterad, sest viisakas ei ole sööki kaussi jätta J

Kui olime pisikese ülevaate saanud võisime taas hotelli tagasi minna ja meil oli vaba aeg kuni õhtuni, mis tähendas peaaegu et 9h.

Otsustasime mõnigate eestlastega külastada Shinjuku linnaosa Tokyos. (Tokyo siis koosneb väga paljudest erinevatest linnadest,võib olla olen selle mainimata jätnud).

Minu missioon ja soov oli näha oma silmaga mänguasjade poode ( kaasa arvatud Hello Kitty’t). Mul oli kõik olemas aadress ja ka teadmine kus see peaks enam vähem asuma (üks suuremaid poode, mis ma siis välja valisin), kuid loomulikult ei suutnud ma seda üles leida =) Ja nii siis tuuseldasime niisama mööda poode ringi ja tundsime endid hästi. Hinnad on üsna võrreldavad Eestiga ja selles linnas olid n.ö kallimad kaubamärgid esindatud (guccid-muccid jne J). Kuid kui hakkasime hotelli tagasi liikuma, siis leidsime küll Teaga ühe vahva poe, kus olid Jaapani riided. Nende stiil on siin väga lahe- üsna teistsugune ja mugav. Kohati üsna pingutatud, kuid keegi ei vaata viltu. Väga lahe! J

Shisedo kosmeetika on siis ka jaapanlaste oma ja tüdrukutega tuuseldasime ja uurisime erinevaid tooteid.

Siis läksime hotelli tagasi ja puhkasime, sest olime olnud koguaeg liikumises ja vaja oli korraks maha istuda. Väga kaua me seda luksust nautida ei saanud, sest jordaanlased kutsusid enda tuppa pisikesele istumisele, kus nad pakkusid enda valmistatud rahvustoite ja magusaid snäkke. See oli hästi vahva! Lobisesime seal kõik koos ja nautisime üksteise seltskonda (dominikaanid,jordaanlased,eestlased). Laose inimesed paraku meiega ei liitunud, soovisid puhata ja me mõistsime.

Siis peale seda tuttu! J

11.nda hommikul (ehk siis täna) pakkisime kohvrid kokku ja liikusime rongijaama, et uude sihtkohta liikuda. Rongisõit kestab 4h.

Päris lahe on sõita rongiga, kus sa ei tunnegi et oled kui rongil. Kiirused on suured ja ülekäikude ületamisel ei põruta pead vastu aknaklaasi J Vahelduseks päris hea! =)

Muideks kõik tüdrukud – sain endale orgunnitud tänu ühele imearmsale jaapanlannale Chocole rohelise tee koogi retsepti. Olen nõus kõikide huvilistega seda jagama! Kook on super ja väljanägemine väga huvitav!

Kallistan Teid ja järgmiste kirjutamisteni! J

Jane

Comments